Pekelná Dacia má po dalších testech na Dakar. Legendární pilot je z ní nadšený

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Dacia - 12. 6. 2024


Není Dacia, jako Dacia. Zatímco značka před nedávnem představila novou verzi jednoho z nejoblíbenějších modelů pro běžné řidiče, tedy novou verzi Dusteru, existuje ještě jedna Dacia, pro běžné řidiče nedosažitelná. Jmenuje se Sandrider, kočíruje ji mimo jiné Sébastien Loeb a chystá se na Dakar 2025. A před nedávnem proběhly další testy, které naznačují, že Dacia je na Dakar připravena.

Nejprve si ale připomeňme, že Dacia pro nový Sandrider a Dakar 2025 připravila doslova hvězdný tým. Za volantem budou sedět Sébastien Loeb, Násir al-Attíja a Cristina Gutiérrez. Tato trojice během posledních dnů speciál testovala ve Walesu a ve Francii a všichni tři jsou nadšení. Například Seb Loeb po testech řekl: „Šlo to velmi dobře, mám za sebou den testů ve Walesu a dva ve Francii. S týmem jsme ladili odpružení a nastavení diferenciálu a mohu říct, že se mi líbí, jak auto pracuje. Dobře fungoval i motor, neměli jsme žádné problémy.“

A velmi spokojená byla i Cristina Gutiérrez, když řekla, že příležitost ujet s novým Sandriderem první kilometry byla až neuvěřitelná. „Je před námi ještě hodně testů, ale už teď jsme jako tým velmi spokojeni. Shodli jsme se, že jsme na výkony auta velmi hrdí.“

Chválou nešetřil ani Nasser Al-Attiyah, který se pochlubil, že s autem poprvé také skákal. „Poprvé jsem si skočil a zjistil jsem, že se auto velmi snadno řídí, je rychlé a silné. Hned první den jsme ujeli asi 270 kilometrů, druhý den zhruba totéž. Žádné problémy nenastaly a celý tým si to moc užil. Už teď se nemůžu dočkat, až vyrazíme na další testy do Maroka,“ podělil se s dojmy.

Právě tam, konkrétně v rámci marocké rallye, se Sandrider a celý tým představí poprvé naživo. To hlavní je ale čeká v termínu od 3. do 17. ledna 2025, kdy se jede slavný dakarský závod. A jen pro doplnění připomínáme, že Dacia Sandrider má sice spalovací motor, konkrétně třílitrový šestiválec, ten ale jezdí na syntetická paliva.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru