Partnerství mezi Kenem Blockem a Fordem po 11 letech skončilo

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ken Block/instagram/YouTube -  11. 1. 2021


Málokdo je se značkou Ford tak spojován, jako Ken Block. Poté, co spolu natočili stovky videí s miliony zhlédnutími, upravili několik aut a pustili se i do světa rallye, tohle až doposud velmi pevné manželství nyní končí. Konkrétní důvod rozchodu ani jedna ze stran nehodlá nijak blíže komentovat. Důvodů může být několik. Na straně automobilky třeba jen prosté šetření kvůli koronaviru, na straně pilota zase chuť vyzkoušet něco jiného, především jinou značku.

Sám Ken Block na svém instagramu k odchodu od Fordu napsal toto: „Těch 11 let, kdy jsem spolupracoval s Fordem, bylo úžasných. Spolu s Fordem mám za sebou v rallye a rallyecrossu 19 vítězství, 17krát jsem stál na pódiu a přivezl jsem i dvě medaile z X Games. Naše Gymkhana má více než 500 miliónů zhlédnutí a navíc jsme postavili skvělá Hoonicorn auta. Teď jsem volný, ale jsem rád, že budu s Fordem nadále tak trochu spolupracovat. Těším se na závodění v nových autech!“

To naznačuje, že Block už moc dobře ví, kam povedou jeho další kroky a která značka si jej vezme pod křídla. Ford Blockovi na instagramu odpověděl v tom smyslu, že je za spolupráci moc rád. Vlastně se ale není čemu divit. Jediné auto, které by naturelu Blocka odpovídalo, je Mustang. Ford jinak nabízí samá větší či menší SUV. Je tedy celkem logické, že by si tyto dvě strany dále nejspíš moc nerozuměly.

Přečtěte si také:  Ken Block učil svou dceru driftovat. Zvládla to lépe než většina kluků

Ken ještě nastínil, že se těší na neomezený rok 2021 a na to, až bude konečně moci roztáhnout křídla a hrát si s jinými hračkami. Jsme moc zvědaví, jaké hračky to budou a zda stále bude vznikat jeho, dovolíme si říct slavná, Gymkhana.

Štítky: , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *