Věděli jste, že má Ken Block dceru? Je jí 13 let, je moc hezká a navíc to za volantem umí. Asi geny. 🙂 Faktem je, že tahle mladá slečna už má za volantem sportovních aut nějaké zkušenosti, účastnila se závodů v rámci Off-Road Racing Series. Vždy ale jela s autem, které má automatickou převodovku.

Ovšem k pořádnému pálení gum a driftování je přeci jen lepší manuál. A Lia, jak se tahle slečna jmenuje, to s ním neumí. Tedy, abychom byli přesní, tak neuměla. Ken Block se rozhodl, že ji naučí jak s manuálem, tak driftovat. A aby to učení stálo za to, půjčil dceři svůj notně upravený Ford Escort. Upřímně, právě v tuhle chvíli jí začínáme naprosto otevřeně závidět. Vždyť to auto má 360 koní a točí 9000 otáček za minutu!

Ken Block plánuje novou hračku. Pojmenoval ji Hoonifox

Tři dny předtím než se Lia učila driftovat, prošla od táty školením, ve kterém ji ukázal, jak se používá manuální řazení. A ona po těch třech dnech sedla do Forda a zapálila gumy. Ne napoprvé, ale i tak jsou její schopnosti dechberoucí! Mimochodem, mě táta také učil s manuálem, také mi bylo 13, ovšem po třech dnech pokusů jsem se stále učila se v klidu rozjet. Lia pálí gumy…

Chvíli s tím sice bojovala, párkrát se přetočila, ale jakmile auto dostala do ruky, celkem jí to šlo. A jak vidno, výborně se bavila. Mít za tátu takového šílence má zjevně svá plus.