Praha-modre-zony-toyota-hybrid

Parkovací karty v Praze je konečně možné vyřizovat online. Jednoduché to ale rozhodně není

Autor: Anina Russová - Zdroj: Magistrát Hlavního města Prahy - Foto: Toyota - 1. 6. 2020


Praha konečně spustila on-line systém pro vyřizování parkovacích karet. V rámci něj bude možné změnit jejich platnost nebo si změnit registrační značku auta. Jakkoliv to zní velmi jednoduše, k přístupu do systému nebude v první chvíli vůbec potřeba počítač, ale telefon.

Sice nechápeme proč, ale k tomu, abyste se do systému mohli přihlašovat a pracovat se svými parkovacími kartami, musíte mít zřízenou takzvanou osobní stránku. Pokud si myslíte, že registrace je něco snadného, pletete se. Jsme v Česku, takže k tomu, abyste se mohli do webové aplikace přihlásit, musíte zvednout telefon a zavolat operátorovi pražského magistrátu. Tomu pak nahlásíte svůj e-mail a údaje z občanky.

Na e-mailovou adresu, kterou jste úředníkovi sdělili, vám následně přijdou přístupové údaje do systému parkovacích karet. Těžko říct, jestli je to celé k smíchu nebo k pláči, ale taková je realita. Navíc nám přijde poněkud problematické konzultovat s kýmkoliv, kdo je na telefonu údaje z občanky…

Zákaznická linka je k dosažení na čísle +420 257 015 257, a to v pracovní dny od 9 do 11 hodin a od 12 do 15 hodin. Veškeré podrobnosti řidiči najdou na webu parkujvklidu.cz, kde také naleznou uživatelskou příručku celého systému, který je mimo změn a zřízení parkovacích karet schopen také upozornit na jejich blížící se konec.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek