dalnice-D11
Foto: Ministerstvo dopravy ČR

Je zvykem, že jakékoliv otevření nového úseku dálnice je u nás velkou událostí. Bude to asi tím, že takových úseků se otevírá opravdu málo, dálnice náš stát staví nesmírně pomalu. Pochlubit se s nově otevřeným úsekem dálnice D35, který vede z Opatovic nad Labem do Časů a měří 12,6 kilometru, se chtěl pochlubit i Pardubický kraj. A využil k tomu facebook a palubní kameru v jednom ze svých služebních aut. Kamera ale nezaznamenala jen nový úsek dálnice, ale také naprosto nevhodné chování řidiče služebního auta. Zarážející na tom všem je, že se videem i tak prezentuje.

Video začíná tím, jak řidič jede po nájezdu na dálnici. Před ním je jiný řidič v černé Škodě Octavia, který má také máslo na hlavě. Jízda v pruzích mu nic moc neříká a ze záznamu se zdá, že ani blinkr. Je tedy možné, že řidič auta s kamerou, který pořizuje záznam, mohl být lehce vynervován. Ale to, co pak předvedl, je opravdu za hranicí.

Přečtěte si také:  Správně se připojit na dálnici není nic složitého. Přesto řada řidičů dělá fatální chyby

Naprosto bez zaváhání se připojil na dálnici přes plné čáry, v místě, které k tomu není určené, a navíc vjel rovnou do levého jízdního pruhu. Při připojování na dálnici, obzvlášť ve vyšších rychlostech, jde o jeden z nejnebezpečnějších manévrů. Velmi snadno totiž mohl mít ve slepém úhlu auto, o kterém by vůbec nevěděl.  

Nutno ale říct, že chyboval i řidič černé octavie, který k připojení nevyužil celou délku připojovacího pruhu. Použil tak pětinu.

Přečtěte si také:  Policie připouští, že pro řidiče je těžké odhadnout správný rozestup od cyklistů. Sama bude při tom spolupracovat se soudními znalci

Chybovat je lidské a dá se argumentovat tím, že takhle jezdí řada dalších řidičů, ale v tom je právě ten problém. Přímo kraj by měl jít, stejně jako třeba policie, příkladem, což se bohužel v tomto případě rozhodně neděje.

31 komentáře

 1. K videu doplním jen to, že je taková jízda dnes naprosto normální. Bohužel. Silná auta, ohromující výkony, turba, Bi turba a mezi ušima naprosto prázdno. Ještě mi tam chybí nedání přednosti a nyní velmi oblíbená jízda na červenou.
  Čemu se divit. Stačí se podívat na ucpané křižovatky, jezdí se na červenou, předjíždí se jako o závod kdykoli a kdekoli. Policie nikde a silnice se stává Divokým západem. Ohleduplnost, gentlemanství, povinnosti a Respekt všeobecně ze světa zmizeli. Nastává doba, kdy přežije ten nejsilnější. Respektive v tom nejsilnějším autě, nejsilnějším kontem nebo nejsilnějším právníkem. Agresivita, spěch, nadřazenost, vulgarita, vyhrožování a bude to jen a jen horší.
  Dokud nebudou papíry ležet na nějaký čas v chladu za opakované přestupky, dokud i přesto stále budou jezdit se zákazy řízení bez například propadu majetku a dokud si případný trest jen odsedí v teple vězení místo dřiny třeba a házení lopatou na takové nové dálnici, tak svět půjde dál směrem do háje.

 2. Redaktor „automobilistického“ webu „příhodně“ zamlčel, že osobní auto se správně seřízenými zrcátky ŽÁDNÝ SLEPÝ ÚHEL NEMÁ.
  Takže se zase uklidní mě, mládeži, a zpátky do autoškoly.

 3. O vo co vlastně GO???? Tenhle typ teploušských velejemných článků je naprosto o Hov.ě,není to nic jiného,než martyrium naprosté trapnosti a ztráty soudnosti.
  Otevírá se snad dálnice,ne,a na dálnice by se mělo jezdit rychle a jedině tak se dá adekvátně rychlostní úsek prezentovat.
  Pro příště můžete jet na mule a snímat koblihy,které jí budou po cestě odpadávat od zadku,pochopitelně se zastávkami u buznoklubů pro různá z výběru 74 pohlaví,protože jedině tahle zařízení musí nahradit smrtelně nebezpečné motoresty,kde se šíří smrtelný „covid“ a v širokém okolí se válejí po škarpách jeho oběti. Dekadentní,ubohá doba dává vyniknout ubožákům.

 4. Že se tak chová řidič od státní správy, mne vůbec nepřekvapuje. Stačí jít jednou někam na úřad a mam jasno, co tam dělá za osoby.
  Ale chci podotknout ještě jeden debilní zvyk státní správy okolo staveb silnic. Všimli jste si, že jakýkoli připojovací pruh v oblouku, je veden tím největším poloměrem! Takže se tudy dá jet jen nejdelší trasou. Asi aby auta mohla přijet na dálnici co nejpomalejší rychlostí, aby to bylo co nejdelší, a aby se na dálnici co nejdéle rozjížděli….

  • Pokud to přeženu, tak největší poloměr je skoro rovina. Takže oproti tvrzení jde o možnost využít nejvyšší rychlosti.

 5. Pardubický kraj, to je ten, co způsobil zdržení D 35 o cca 20 let a co mu padají střechy sportovních hal pár dnů po kolaudaci ? Tomu prostoru by se lidé měli raději obloukem vyhnout.

 6. Ano, opravdu pomalu se zde staví. Některé dálnice mají zpoždění i 8 dekád, viz D43/D52.

  A kokosi, co neumění připokováky a vůbec jízdu v pruzích, podobně nejsou sto ve svém bezmozku pochopit, že na kruháči se bliká jen a pouze při výjezdu (nebo změně pruhu na vícepruhovém), toť ukázka naprosto trestuhodné situace, že není žádné povinné školení a přezkoušení, jen nesmyslně co dekádu měníme plastovou kartičku. A nejen edukace vázne, dokud represe bude jen měřit rychlost, ale ignorovat tato kamikadze, co to do dálnice mlasknou přes plnou, tak lépe nebude.

 7. Jezdil jsem ještě nedávno jako řidič po celé Evropě. Dlouhodobě. A nutno říct že v Čechách si řídit auto nezaslouží ne 70 ale tak 90% populace. Ano je třeba si přiznat že Češi neumí řídit. Nedodržování bezpečné vzdalenosti, často až nesmyslné. Zmatenost v dávání přednosti na kruhovém objezdu. Totální nepochopení, že brzdit se má až v odbočovacim pruhu a zrychlovat se má po celé délce připojovacího pruhu. Přes agresivní jízdu ve měste i mimo něj. Nejlepší řidiči jsou ve Švédsku. Německu. Rakousku. Nejhorší ve , Česku, Španělsku, Itálii. A Nizozemí. Bohužel v Česko je na prvním místě protože v každé zemi je něco co dělají špatně. Ale je to převážně jedna věc. Český řidič spojuje všechny dohromady.

  • Co se týká Češi s vámi 100% souhlasím ale například Italové jsou dle mého názoru velmi dobrý. Ale temperamentní řidiči. Do táborů s Češi bych ještě dál Poláci a Rakouští

 8. Co je to za nesmyslný nadpis? Z ostudy kabát? Možná tak pro někoho, kdo potřebuje za každou cenu všechno kritizovat…

 9. Ano přesně tak , oba jeli jak smyslu zbavené….vše je v našem státu…. zmanipulované a zkorumpované.
  Když vidím den co den co je na silnicích za dementy ,co by neměli ani sednout za volant, natož řídit- dělá se mi špatně!
  To že je 70% staříků co se klepou jen když stojí u auta, natož rychlou reakci za volantem nemají šanci zvládnout ani nekomentují!!!
  Dále jsou na silnicich lidí co jsou pod alkoholem a fetem a stále jim to prochazi a řídí dál hlava nehlava.
  Policie by měla kontrolovat víc s víc, odhalovat tyto piráty co Vás se zákazem řízení sestřelí ze silnice ani nevíte jak!

  • Podepisuji!
   A kolik je zlomyslných ubožáků, kteří využijí každou možnost, jak vytvořit nebezpečnou situaci tím, že druhému udělají naschvál…, fyzické tresty by snad přinesly ovoce. A roztřesení starci? Zde posudek policejního experta na toto video: https://ulozto.cz/tamhle/8XkiAKbjgnI5/name/Nahrano-8-11-2021-v-12-45-10#!ZGRjMGR2ZGR3BTIyAzHkLmZ0MGRmMQIWozqnJQy3E3InnGuyZt==
   Policejní expert napsal: Na pozemních komunikacích se mohou pohybovat řidiči začátečníci, řidiči starší s „pomalejšími“ reakce apod. a jejich jednání nemusí odpovídat reakcím a jednáním řidičům s jistou dávkou zkušenosti a předvídavosti, přesto je v souladu se zákonem a dle zákona ostatní účastníci k nim musejí být ohleduplní.
   Dále dodal, že pokud by došlo k nehodě, jediným viníkem by byl řidič, který pořídil video. Tak co můžeme chtít, když vybržďovače fýzl chrání?

  • Řidičák mám od roku 1961, nehody 2 před léty. Proč ještě nebyl potrestán lékař který umožnil řídit člověku se sníženou schopností reakce??!! V Rakousku zabavují nástroj použitý při trestném činu (vozidlo), nešlo by to u nás? Bráchu sestřelila ženská při nájezdu na dálnici a její první slova byla: “ Jsem okresní řidička.“ …

 10. Nic nového Češi jezdí jak svine……dnes.prijedu že srbska a potkám 3 debily co se mi musí lepit na prdel jak svine ano byli to Češi a bylo v Česku

 11. V tomto případě lokální zprávy o novém kousku české dálnice není sebemenšího důvodu nedat jako ilustrační foto k článku právě a jenom fotografii onoho nového kousku české dálnice. Proč tam dávat fotku jiné dálnice? Aby čtenář viděl, jak taková dálnice vypadá? Protože tento čtenář je úplně nevzdělané a pitomý a neví, co je to dálnice? Nabo spíš proto, že někdo byl líný vyfotit konkrétní dálniční komunikaci, o které člínek píše?

 12. Jsem z článku zmatený.. Prezentuje se tímto videem Pardubický kraj, ale dále se píše, že město se prezentuje… Zvláštní.. Pardubický kraj X město Pardubice, či jiné město… Není jedno a totéž, to by autor mohl vědět. Jinak řidič je opravdu na vzetí řidičáku.

 13. Proč tam dáváte fotku silnice u Panenský Týnec, ten není v Pardubicích. To je D7, koukám autorka se v tom asi nevyzná hlavně že je blábol,

  • Mluvíte mi z duše. Můj tchán 89 let dopravní předpisy už dávno nezná a vůbec by už neměl řídit. Lékař mu odmítl podepsat prohlídku, tak mu nahlas a vulgárně vynadal, že on už řídí 70 let a „“nějakej mladej 50, letej cucák“ mu nebude nic zakazovat. A lékař mu to v šoku podepsal… A to jsou přesně ty případy, které potom řeší hasiči a ostatní složky IZS…

   • Vcelku nezáleží komu je kolik let ale co zná a umí. Skus si sám potajmu udělat pár testů z dopravního zákona.
    Budeš se možná divit co neumíš.

Přidat komentář