Zhruba před měsícem jsme vám ukazovali první fotografie, které automobilka Pagani vypustila do světa, a které nás lákaly na nový model. Ukazovaly však jen malé části chystaného modelu Huayra Roadster.

Člověk z nich moc moudrý nebyl, ale teď už víme, že Hyuara Roadster se opravdu povedla! Pagani totiž do světa vypustilo sérii fotek, na kterých se tenhle jedinečný kabriolet představí v celé své kráse. A rozhodně je na co se dívat!

Pagani Huayra Roadster vznikne pouze v limitované edici 100 kusů a – poměrně bez překvapení – už dnes mají všechny svého majitele. A to přesto, že základní cena je (bez daně) téměř 2,3 milionu eur, tedy přes 60 milionů korun.

Když se řekne roadster, často je takové auto kvůli všem možným výztuhám těžší než verze s pevnou střechou. Jenomže u Pagani se technikům v továrně podařilo prakticky nemožné. Verze bez střechy je o dokonce 80 kilogramů lehčí než kupé. A to přitom prý disponuje tužší karoserií.

S konečnými 1 280 kilogramy si bez problému poradí šestilitrový dvanáctiválec Mercedes-AMG, který produkuje 764 koní a rovných 1 000 Nm točivého momentu. Protože tohle stádo už chce trochu práce, budou řidiči pomáhat šestipístkové brzdy Brembo vpředu a čtyřpístkové vzadu, které se v obou případech zakusují do kotoučů o průměru 380 mm.

A mimochodem, Huayra Roadster dostala přepracovaný stabilizační systém, který má pět režimů: mokrá vozovka, komfort, sport a závodní mód. No, a pak se také dá vypnout úplně. 🙂 Oficiálně bude Pagani Huayra Roadster představena na letošním autosalonu v Ženevě.