Takto to vypadá, když 170 aut najednou pálí gumy

Od Anina Russová | 23. 8. 2019 0

V lednu jsme vám říkali, že v Austrálii oficiálně padl rekord v počtu aut, která najednou pálila pneumatiky. Tehdy se na jedno místo sjelo 126 různých aut, přičemž některá z nich pro tuto akci obula speciální pneumatiky, které kouří barevně. Byla to velkolepá podívaná, i když věříme, že v okolí bylo ještě nějakou dobu nedýchatelno. :)

Uteklo přes půl roku a rekord se rozhodla překonat jiná, mnohem větší parta nadšenců do spálené gumy a vytočených motorů. Stalo se tak před pár dny na trati Bandimere Speedway poblíž Denveru v Coloradu. Sjelo se sem 170 aut, jejichž řidiči vyvolali pořádnou bouři. Jakkoliv je to parádní show, z kanceláře Guinnessova světa rekordů není potvrzeno, že byl rekord překonán. Problém by měl být v tom, že přímo na místě nebyl nikdo oficiální, kdo by počet mohl potvrdit.

To ale ale nakonec není tak důležité. Podívaná je to i tak skvělá a pokud by se tenhle parádní trik povedl všem, tak na jednom místě zahořelo 340 pneumatik najednou. Tomu odpovídá i množství kouře, které je vidět ve videu.

Neméně zajímavá je i směsice aut, která se toho všeho účastnila. V té dlouhé řadě jsou vidět upravené pickupy, pár Mustangů (jak také jinak), Camara, upravené buginy, nový Cadillac a mnoho dalších.