Věděli jste, že Austrálie je plná milovníků aut a automobilových srazů? Přes letní sezónu, tedy právě teď, se takových akcí koná i několik do týdne a na jedné z nich před pár dny vznikl hodně zajímavý rekord zapsaný i do Guinessovy knihy rekordů.

V hlavním městě Canberra se konal automobilový sraz, který trval dlouhé čtyři dny. Sjelo se na něj 2500 různě upravených aut a podívat se přišlo na 200 000 tisíc lidí. Umíte si to vůbec představit? To je spíše než sraz obrovská party plná spáleného benzinu a pneumatik. Hlavně tedy těch pneumatik, protože se v rámci této monster-akce podařilo do Guinessovy knihy rekordů zapsat největší počet aut, které na jednom místě a v jeden moment pálily pneumatiky.

Předem se domluvilo neuvěřitelných 126 majitelů aut, přičemž někteří pro tyto potřeby obuli pneumatiky, které při “zapálení” kouří barevně. Ta podívaná musela být prostě neuvěřitelná! Hudba, hluk, kouř z pneumatik, který byl prý vidět i z vesmíru, a to vše za mohutného povzbuzování asi 100 000 návštěvníků, kteří v tu dobu byli v areálu srazu.

Celý burnout trval asi 30 sekund a jak tímto údajem, tak právě počtem aut, které se ho účastnily, vymazal z knihy rekordů pokus ze Saúdské Arábie, kde se něco podobného dělo jen několik málo sekund, a hlavně v počtu “jen” 119 aut.