call-of-south-pozvanka-ilustr_foto- (2)

O letošních prázdninách se měla jet orientační orientační setinova rallye Call of South, ale současná situace kolem koronaviru její konání výrazně ovlivnila. I proto se pořadatelé rozhodli ji přesunout na příští rok.

Přečtěte si také:  Jak zůstat v bezpečí při cestách autem během pandemie koronaviru? Poradíme vám

„Do poslední chvíle jsme doufali, že pandemie čínského koronaviru poleví dost na to, abychom mohli orientační setinovou rallye Call of South uspořádat v Bosně a Hercegovině podle původního plánu. Jenže situace je stále nejistá – jak s vývojem pandemie, tak i s tím, jak moc je možné vycestovat za hranice,“ říká Marek Bednář, jeden z pořadatelů a dodává: „Nechceme čekat na poslední chvíli, proto jsme se rozhodli bosenské konání Call of South odsunout na rok 2021. Bude se konat ve stejném termínu na začátku července, abychom využili sváteční dny: 3.–11. 7. 2021. Všechno ostatní zůstává v platnosti – místo, způsob organizace i přijaté přihlášky.“

Účastníci, kteří mají řádně podanou přihlášku a zaplacený registrační poplatek, jsou automaticky přihlášení a potvrzení na start v novém termínu, tedy v neděli 4. 7. 2021 v Bosně.

Call of South Autotábor 2020

„Protože ale nechceme nechat auta, která už jsou téměř připravená, zahálet, nabízíme malou náhradu – ‚Call of South Autotábor 2020‘. Nebude na jihu, nýbrž na severu, konkrétně v Jeseníkách, a proběhne v neděli 5. 7. 2020. Start bude ráno, do cíle dojedeme večer,“ láká na letošní náhradu Bednář.

Na co se na Autotáboře můžete těšit? Na to všechno, co bylo na dětských táborech fajn – soutěže, hry, výlety. Přesněji – jednoho výletu, v němž na vás budou čekat soutěže a hry. Čeho se naopak nedočkáte? Frustrovaných -náctiletých oddílových vedoucích, opojených první špetkou moci v životě.

Přihlášení na Autotábor probíhá obdobně, jako na „velké“ bosenské Call of South – na webu www.callofsouth.cz, a to už nyní. Přihláška není závislá na tom, jestli jste přihlášení do Bosny – Autotábor je otevřený pro všechny. Účastníci bosenského Call of South, přesunutého na rok 2021, přesto mají výhodu a registrační poplatek je pro ně v dobrovolné výši. Registrační poplatek pro nově registrované účastníky pouze na Autotábor je ve výši 999 Kč.

Přečtěte si také:  Čeští i slovenští policisté i úřady se snaží vycházet vstříc řidičům kamionu. Rozváží jim i vodu

„V reakci na řadu dotazů předesíláme, že trasy Autotáboru povedou po veřejných komunikacích. Protože Česká republika je protkaná asfaltem, povedou z většiny po asfaltových silnicích. Ty, kteří by se chtěli zúčastnit se sporťákem, nebudeme tahat šotolinami. Těm ostatním, kteří jsou připraveni na vše, uchystáme i nějakou tu náročnější nezpevněnou komunikaci,“ uzavírá Marek Bednář.