call-of-south-pozvanka-ilustr_foto- (2)

Call of South: neznámá země, skvělá dovolená a podpora dobré věci

Autor: Tisková zpráva - 16. 12. 2019


Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.

„Na dovolenou jezdí spousta lidí. Koupí si zájezd, v určený čas nasednou do letadla a vystoupí z něj o pár stovek nebo tisíc kilometrů jinde, kde je horko a draho. Pokud vás nic takového neláká, pokud máte radši místa, kam nikdo moc nejezdí, jste na tom stejně, jako my. A proto pořádáme orientační setinovou rallye, nazvanou Call of South,“ říká za pořadatele Marek Bednář.

Setinová rallye se tak jmenuje proto, že se bude konat na jihu, na Balkáně, v Bosně a Hercegovině. Je to jedna z nejmladších zemí v Evropě a běžné turisty tolik neláká, protože má s mořem trochu smůlu – dlouhými kilometry své hranice je mu blízko, ale dotýká se ho jen dvaceti z nich.

„Proto vezmeme auta s pohonem jedné nápravy a pojedeme se do Bosny podívat. Ověřit si, jestli to tam je skutečně tak krásné a divoké, jak slibují fotografie. Pojedeme na kopce i do údolí, kolem památek i moderních staveb, prostě všudy, kudy je to tam zajímavé. A že takových míst není málo,“ říká Bednář.

call-of-south-pozvanka-ilustr_foto- (1)

Call of South je orientační setinová rallye. To znamená, že kromě nutnosti umět pracovat s GPS, mapou a kompasem je třeba také dojet do cíle etapy ve stanovený čas. To neznamená co nejrychleji, nýbrž co nejpřesněji k času stanovenému v roadbooku. A cestou splnit daný úkol, zaměřený na poznání místní kultury.

Nebude se ale jen tak jezdit po cizí zemi. Protože si Bosna dobře pamatuje svou poslední válku, má Call of South určitý dobročinný přesah. Pokud pojedete, přispějete na provoz spolku Vlčí máky, který se stará o veterány nejen české armády, ale i policie, hasičů a záchranářů.

Tento spolek totiž není jen institucí, která rozděluje peníze. Je spíš komunitou dobrovolníků, kteří veteránům poskytují psychologickou, sociální, právní, ale i materiální podporu. Realizuje celou řadu programů všemožného druhu pomoci, včetně třeba podpory při hledání zaměstnání.

Call of South se jede na tři etapy – dvě dvoudenní a jednu jednodenní, mezi nimiž jsou volné dny. V těch mohou účastníci třeba navštívit něco zajímavého v okolí, co se nám do etapy nevejde. Anebo mají čas opravovat auto. Začátek je stanoven na neděli 5. července 2020 ráno v Bosně. Cíle bude dosaženo v sobotu 11. července někde jinde v Bosně.

Více informací se dozvíte na webu www.callofsouth.cz, kde je od soboty možno se i přihlásit.

call-of-south-logo

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru