Opulentnost, síla a extravagance v přímém přenosu. Brabus poladil Mercedes-Maybach GLS

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Brabus - 30. 4. 2022


SUV jsou v kurzu, luxusní a výkonná ještě víc. Jakkoliv je stále hodně těch, kteří tvrdí, že SUV nikdy nemůže být sportovní, Brabus ukáže, že tomu tak není. Luxusní a lehce extravagantní Mercedes-Maybach GLS totiž poladili tak, že řidiči nabídne 900 koní.

Mercedes-Maybach GLS je vše, jen ne standardní a obyčejné SUV. Nejde si ho nevšimnout, je luxusní, super drahý a opravdu není pro každého. Ovšem po zásahu Brabusu je z něj monstrum, které bud chtít pevnou ruku. A jsme si jisti, že i plnou peněženku, nicméně úpravce se k ceně nevyjádřil.

Brabus 900, jak se úprava jmenuje, stojí na základech GLS ve verzi 600 s pohonem všech kol 4Matic. Standardně má pod kapotou čtyřlitrový osmiválec, jenomže Brabus vzal svou úpravu vpravdě z gruntu. Osmiválec je pod kapotou stále, ovšem byl převrtán na objem 4,5 litru. To a zásah do řídící jednotky a výměny výfukového systému z něj dostalo rovných 900 koní a 1250 Nm. Ovšem, aby vše fungovalo přeci jen lépe, byl točivý moment omezen na 1050 Nm. Tyto hodnoty znamenají zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a maximální rychlost 320 km/h. A to jsou hodnoty jen několika málo super aut. Ovšem tady se bavíme o SUV… Mimochodem, pokud se krátce vrátíme k novému výfuku, z videa úpravce, které najdete níže, je patrné, že jeho zvuk rozhodně bude stát za to.

Úprav je ale na tomto autě mnohem více. Změnami prošel mimo jiné i vzduchový podvozek, to aby bylo auto o něco blíže k zemi, konkrétně o 25 milimetrů. K tomu pak skvěle ladí 24palcová kovaná kola Brabus Monoblock M, která obouvají pneumatiky 295/35 R24 vpředu a 335/30 R24 vzadu.

Brabus poupravil i design auta, nový je bodykit, nárazníky, ale i loga. V poměrně masivních prazích jsou pak ukryty nášlapy pro pohodlnější nastupování do interiéru. Ten kombinuje světlou a tmavou kůži a všude, kde to jde, odkazuje na úpravce.  

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru