Asi před měsícem jsme vám ukazovali hodně výjimečné kabrio z dílny McLaren, tehdy v podobě modelu 720S Spider. Mysleli jsme si, že ho hned tak něco nepřekoná, ale hodně jsme se spletli. McLaren totiž do světa vypustil další zběsilost bez střechy, tentokrát s názvem 600LT Spider. A znovu si zaslouží obdiv nás všech.

Svým způsobem jsou si obě auta technicky hodně podobná. Obě vzchází z modelů s pevnou střechou a ani jedno nepotřebovalo dodatečné výztuhy karoserie. Ano, tak moc pevná karoserie u těchto aut je. I tak je pravdou, že jsou oba modely „nahoře bez“ o něco těžší, za což může stahovací střecha a její mechanismus. Nicméně rozdíl v hmotnosti činí u 600LT jen 50 kilogramů, což je nakonec prakticky zanedbatelné.

O pohon se v tomto případě (ale i v případě verze se střechou) stará V8 o objemu 3,8 litru s dvojicí turbodmychadel. Motor je naladěn na rovných 600 koní, přičemž toto stádo pracuje přes sedmistupňovou převodovku výhradně se zadními koly. I zrychlení z klidu na 100 km/h zůstalo oproti verzi coupé beze změny a odehraje se za 2,9 sekundy. Nižší ale je maximální rychlost, která se zastaví na hodnotě 324 km/h, což je o 4 km/h pomalejší čas než má verze s pevnou střechou. Ale znovu jde o celkem zanedbatelný rozdíl, nemyslíte? 

Kabriolet jen pro odvážné. McLaren spustil prodej 720S Spider

Mimochodem, co se střechy týče, stahovat se dá do 40 km/h a je složena ze tří dílů. Už jsme vás navnadili a vy snad plánujete si na léto udělat radost? V prvé řadě si musíte pospíšit, protože McLaren plánuje do světa vypustit jen omezené množství kusů. A v druhé řadě si připravte pořádný balík, protože tohle zatraceně rychlé kabrio stojí 256 500 dolarů, tedy v přepočtu více než 6,5 milionu korun. A to opravdu není málo…