policejni-kontrola (5)

Opilý řidič převážel děti na předním sedadle, bez pásů i sedaček. Navíc ani neměl řidičák

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 22. 8. 2020


Policisté jsou od řidičů zvyklí na leccos, ale jeden z nich, kterého zastavili na Pardubicku, je opravdu překvapil. Ačkoliv měl v autě dvě malé děti, byl opilý. Kromě toho zvládl nasbírat hned několik dalších přestupků.

Policisté si řidiče všimli hlavně proto, že nebyl připoután bezpečnostním pásem. Rozhodli se proto, že jej zastaví, zkontrolují, a připomenou mu, jak moc jsou právě bezpečnostní pásy v autě potřebné. Jenže neužití bezpečnostního pásu byla vlastně jen drobnost. Kromě toho policisté během kontroly zjistili, že dotyčný u sebe nemá řidičák, přičemž se následně ukázalo, že jej ani nevlastní.

Není se co divit, že následně přišla na řadu dechová zkouška. Při první bylo řidiči naměřeno 0,99 promile, při druhé pak 1,06 promile. Dále pokračuje Dita Holečková, policejní tisková mluvčí: „Z důvodu pozitivní dechové zkoušky policisté muže vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což odmítl. Navíc ve vozidle vezl dvě nezletilé děti, a to obě na přední sedačce a bez použití autosedačky. Tečkou nakonec byla více jak rok propadlá technická kontrola.“

Policisté muže nezadrželi, ale zpět do blízkého kempu, kde s rodinou trávil prázdniny, jej i s dětmi poslali po svých. Opilému neřidiči hrozí minimálně několikatisícová pokuta. Jistý si také může být tím, že se oficiálně za volant hned tak neposadí. Jeho jednání řeší správní úřad. Pokud zjistí, že se takto choval už dříve, hrozí mu navíc i pobyt ve vězení.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru