Během své druhé návštěvy Německa v tomto roce Mary Barra, předsedkyně představenstva koncernu General Motors, oznámila další významné investice do automobilky Opel. Mary Barra také potvrdila, že nový velký model značky Opel se bude vyrábět v hlavním závodě Opelu v německém Rüsselsheimu. „Tento SUV model se vedle Insignie stane druhou vlajkovou lodí značky Opel,” říká Mary Barra. Do závodu automobilky Opel v německém Rüsselsheimu koncern GM investuje 245 milionů EUR.

Kromě toho Mary Barra oznámila další investice v celkové výši přes půl miliardy EUR do závodů na výrobu motorů a převodovek ve městech Rüsselsheim, Kaiserslautern (Německo) a Tychy (Polsko). Tyto investice jsou nutné pro spuštění druhé vlny ofenzívy značky Opel v oblasti pohonných systémů, v jejímž rámci budou zavedeny zcela nové velmi úsporné motory a efektivní převodovky.

„Opel má pro GM mimořádný strategický význam. Produktová ofenzíva, která zahrnuje 27 nových modelů a 17 nových motorů, velmi úspěšně odstartovala. Tyto dodatečné investice, které dále posílí pozici Opelu v Evropě, jsou jasným signálem podpory Opelu, Německa i Evropy ze strany GM,” říká Mary Barra.

Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group, tento jasný signál nadšeně vítá: „General Motors a Opel jsou si nyní bližší než kdykoli dříve. Dodatečné investice jsou dalším důkazem naší vynikající spolupráce.“

Mary Barra a Dr. Karl-Thomas Neumann zdůraznili, že všechna tato rozhodnutí byla přijata během konstruktivního dialogu se zástupci zaměstnanců. Ocenili dobrou spolupráci s odborovým svazem pracovníků v kovoprůmyslu IG Metall a ústřední radou zaměstnanců automobilky Opel, kterou vede Wolfgang Schaefer-Klug.

Dr. Neumann kromě toho oznámil, že v továrně v Eisenachu bude od poloviny roku 2015 zavedená třetí pracovní směna. „To je skvělá zpráva pro Eisenach, protože je vyvolaná velkou poptávkou po modelech ADAMCorsa nové generace.”

Mary Barra vyjádřila potěšení nad tím, že Opel už eviduje přes 45 000 objednávek na nový model Corsa, a to ještě před oficiálním uvedením na trh, což jasně naznačuje, že Corsa páté generace je na nejlepší cestě stát se také bestsellerem.

Neumann-Barra-Corsa New