Opel představuje osobní verze Vivaro Tourer a Vivaro Combi+

Autor: Tisková zpráva - 17. 8. 2017


Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější aktivity a zároveň se profiluje jako efektivní dodávka. Především díky spoustě konfigurací je Vivaro nejprodávanějším užitkovým vozem značky Opel. Nyní se otvírá nová kapitola řady Vivaro – Opel představuje velmi pohodlné a zároveň všestranné osobní verze Vivaro Tourer a Vivaro Combi+.

Obě novinky mají jeden společný rys: Jsou špičkově vybavené a poskytovaným jízdním komfortem se blíží osobnímu vozu, vynikají variabilitou v uspořádání sedadel a přivážejí si spoustu inovativních technologií a asistenčních systémů. Do standardní výbavy patří mj. tempomat s omezovačem rychlosti, kožený volant nebo světla do mlhy. Vivaro Tourer má další unikátní designové detaily, se kterými se veřejnost bude moci seznámit při premiéře tohoto modelu na letošním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září).

„Naše nové osobní verze Opel Vivaro Tourer a Vivaro Combi+, poskytují zákazníkům celou škálu nových aplikací. Jako minibus a společník pro práci i volný čas nyní Vivaro splňuje ty nejvyšší požadavky na pohodlí a flexibilitu,“ říká Steffen Raschig, ředitel divize užitkových automobilů Opel & Vauxhall.

Vivaro Tourer: Profesionální minibus s kvalitami kanceláře

Nový Opel Vivaro Tourer má díky variabilitě svého interiéru perfektní předpoklady pro využití v roli mobilní kanceláře a komfortního „obýváku“ na kolech. Ve druhé řadě jsou instalována tři samostatná sedadla s loketními opěrkami u vnější strany. Sedadla jsou standardně usazena do systému kolejniček. Pro usnadnění přístupu k sedadlům ve třetí řadě (která je rovněž uložena do kolejniček), lze krajní sedadla druhé řady sklopit dopředu pomocí systému Easy Entry.

Sedadla ve druhé řadě lze snadno otočit o 180 stupňů a vytvořit tak v interiéru prostor pro debaty tváří v tvář. Na přání se dodávají sedadla otočná o 360 stupňů v koženém čalounění a s vyklápěcím stolkem. Do dvojice zásuvek USB lze zapojit přenosné počítače a podobná zařízení, zásuvka 220 V slouží pro pohon či napájení zařízení o příkonu do 300 W. Stropní LED osvětlení umožňuje práci i v noci, automatická klimatizace vpředu a manuální vzadu se starají o příjemnou teplotu, tmavě tónovaná skla zaručují soukromí pasažérů.

Pro řidiče a jeho spolujezdce vpředu jsou připravena křesla s loketními i bederními opěrkami a integrovanými bočními airbagy v opěradlech. Sedadlo řidiče má navíc výškové nastavování. Na přání se dopředu montuje dvoulavice s integrovaným odkládacím prostorem. K příjemnému pocitu z jízdy přispívá i kožený volant s chromovanými dekoračními prvky. Řidiče při manévrovaní podporují couvací senzory, za příplatek se dodává i couvací kamera. Do standardní výbavy modelu Opel Vivaro Tourer patří také dešťový a světlený senzor, světla do mlhy s funkcí statických odbočovacích světel nebo denní LED světla.

Pro model Vivaro Tourer jsou k dispozici čtyři různé systémy infotainmentu, včetně příplatkového systému Navi 80 IntelliLink, který poskytuje dopravní informace v reálném čase. Systém se snadno ovládá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 17,8 cm (7 palců), tlačítek na multifunkčním volantu nebo hlasovými pokyny. Navigační systém přijímá a zpracovává aktuální dopravní informace v reálném čase a na tomto základě navrhuje alternativní trasy k cíli, pokud hrozí uváznutí v dopravní zácpě.

Výrazný charakter: Atraktivní exteriér, komfortní interiér

Vnější design modelu Vivaro Tourer odličují efektní detaily, jako jsou např. lesklé černé dveřní kliky a kryty vnějších zpětných zrcátek. Exkluzivně pro tento model se dodávají obzvlášť tmavě tónovaná sklad zadní části kabiny a 17-palcové disky z lehké slitiny s povrchovou úpravou „Diamond Cut“. K dispozici je elegantní kožené čalounění sedadel a designová sada „Irmscher Style Pack“.

Extra komfort v Combi+: Pro extrémně příjemné cestování

Jestliže Opel Vivaro Combi se profiluje především jako praktický minibus pro přepravu až devíti osob, nová verze Combi+ je komfortním osobním a rodinným minibusem. Řidič má perfektní sedadlo s nastavováním 6 parametrů, s bederní a loketní opěrkou, Dvojice spolujezdců vpředu má pohodlná dobře tvarovaná sedadla, zadní lavice mají standardně loketní opěrky. Pokud je třeba vytvořit mimořádně velký prostor pro zavazadla, lze sedadla ve druhé i třetí řadě snadno vyjmout z vozu ven bez jakéhokoli nářadí. Kompletní obložení panelů karoserie, elektricky ovládaná okna a kvalitní koberce vytvářejí příjemné a útulné prostředí. Opel Vivaro Combi+ lze objednat s posuvnými dveřmi na obou stranách karoserie, což usnadňuje vystupování a nastupování. Manuální klimatizace pro prostor řidiče i zadních sedadel zaručuje konstantní teplotu v celém interiéru.

Také modelu Vivaro Combi+ může majitel dodat ještě více sportovního stylu příplatkovou sadou „Sport Pack“, která obsahuje efektně barevně laděné pásy na boky karoserie a kapotu motoru a 17-palcová kola z lehké slitiny.

Ani s modely Vivaro Tourer a Vivaro Combi+ růst rodiny Vivaro nekončí, už zanedlouho se představí další zcela mimořádně flexibilní verze.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru