Opel se při tvorbě svého nejmenšího modelu inspiroval úspěšnými vozy Fiat 500 a MINI, dočkáme se také po vzoru jejich ostrých verzí Abarth a Cooper S i silného Adama OPC?

V rozhovoru se serverem PistonHeads.com zmínil šéfinženýr Dieter Metz, že „šasi Adama by mohlo zvládnout výkon až ve výši Corsy OPC.“ Nejen tímto prohlášením nepřímo naznačil, že bychom se v budoucnosti mohli dočkat ostrého Opelu Adam OPC.

Pohonné jednotky jsou možné vlastně dvě – turbo čtyřválec 1.4l z Astry nebo turbo čtyřválec 1.6l z Corsy OPC. Výkon by se v nejlepším případě mohl dostat až na 192 koní a točivý moment na 230Nm. Pokud vezmeme v úvahu hmotnost Opelu Adam, která činí kolem jedné tuny, výsledek by mohl být více než zajímavý.

Modleme se tedy, aby Opel Adam OPC dostal zelenou a my se tak mohli těšit z dalšího silničního ďáblíka. Na druhou stranu však byl zastaven vývoj elektrické verze vozu. Přestože už byl postaven první funkční prototyp, automobilka uvedla, že celý projekt byl zrušen z důvodu vysoké ceny. Elektro Adam by totiž nebyl schopen nést konkurenceschopnou cenovku.

Takže abychom si to shrnuli – ostrý Adam OPC možná ano, elektrický Adam ne… A pak, že to s Opelem vypadá špatně. Nám přijde, že se vývoj v případě městského minivozu vyvíjí správným směrem! 🙂

 

-FM-