Těžko říct, jestli jde o promyšlený marketingový tah nebo má Porsche, ostatně stejně jako jiné automobilky, prostě jen smůlu. Ještě před oficiální premiérou na Festivalu rychlosti v Goodwoodu unikly všechny fotografie do detailu zobrazující ostrou novinku v podobě GT2 RS.

Technické specifikace ještě neznáme, ale víme, že ačkoliv auto ještě nikdo neviděl, je všech 1 000 plánovaných kusů beznadějně vyprodáno. Podle dostupných informací, by Porsche 911 GT2 RS mělo mít vzadu uložený šestiválec o objemu 3,8 litru, který do vínku dostal větší a výkonnější turbodmychadla. I díky tomu by měl v nejostřejším okruhovém nastavení na zadní kola posílat 700 koní.

Z klidu na 100 km/h by mělo auto zrychlovat pod 3 sekundy a maximální rychlost by měla být 340 km/h. Vzhledem k pohonu zadních kol a k celkové hmotnost pouhých 1 500 kilogramů to vypadá na zatraceně rychlou okruhovou hračku. Však se také proslýchá, že Porsche chce s tímto modelem útočit na rekordy Nürburgringu.

Na fotografiích je nejspíše zobrazeno GT2 RS s okruhovým paketem, ale podle všeho by i ve standardu mělo dorazit s bezpečnostním rámem a velkým zadním křídlem.