Před několika málo dny jsme vás informovali o tom, že se Justin Bieber vlastní asi nejexcentričtější Rolls-Royce na světě. Celý projekt vznikl tak, že se 26letý zpěvák a producent nadchl pro koncept Rolls-Royce 103EX a to tak, že se rozhodl si jej koupit. Jenomže mu bylo z britské značky taktně sděleno, že to není možné. A tak se Bieber rozhodl jít cestou menšího odporu a ten superfuturistický koncept si prostě nechal postavit. A protože je velkým kamarádem šéfa slavné americké tuningové dílny West Coast Customs Ryana Friedlinghause, zavolal právě jemu.

A kdo z vás někdy sledoval pořad Pimp My Ride, jistě ví, že zrovna tahle parta bláznů je schopna asi čehokoliv. A dotaz na tak extrémní úpravu nejspíš ani moc nerozhodl. Přesto Friedlinghaus přiznal, že to byla výzva.

Slavný zpěvák si nechal upravit Rolls-Royce. Nechal se inspirovat futuristickou studií

Celá přestavba původně „obyčejného“ modelu Wraith v něco, co připomíná spíše vesmírnou loď než auto, trvala tři roky. Tak dlouho totiž trvalo vymyslet projekt a vše propočítat tak, aby to fungovalo. Zejména otáčení předních kol byl celkem oříšek, protože kryt nové karoserie, který je přes ně, mohl bez správného umístění překážet a otáčení ztížit nebo zcela znemožnit.

Nakonec se pracovalo i v interiéru, ale jak přiznal Friedlinghaus, jen decentně. Změněno bylo čalounění. Ve West Coast Customs přidali pořádnou hudební aparaturu a pár dalších detailů. Víc prý nebylo potřeba, protože Rolls-Royce dělá interiéry tak, že není nutné je nijak výrazně měnit.

Přečtěte si také:  V Praze se tento víkend koná výstava upravených aut, veteránů a závoďáků [fotogalerie]

A ještě jednou se na chvíli vraťme k pořadu Pimp My Ride, kterým se West Coast Customs proslavili. Pokud jste jej někdy viděli, víte, jak emotivní bylo předání hotových vozů majitelům. A pokud byste si mysleli, že tak silné, často až hysterické, emoce jsou jen výsadou nás, běžných smrtelníků, pak vězte, že Bieber na tom byl úplně stejně. Nechyběly slzy, padnutí na kolena a chvílemi mu chyběla slova. No, asi se není čemu divit. Tahle úprava vpravdě bere dech.