BMW-Digital-Key

Odemknout i nastartovat své BMW už můžete i s telefonem se systémem Android

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 24. 4. 2023


Digitální klíč Plus je nyní k dispozici také pro chytré telefony s operačním systémem Android. Zákazníci s kompatibilními zařízeními od Samsungu nebo Googlu s ním mohou odemknout a zamknout své BMW a nastartovat motor, aniž by museli telefon vytáhnout z kapsy.

Digitální klíč Plus je na zařízeních Apple k dispozici od roku 2021. Vůz automaticky reaguje na přiblížení nebo oddálení telefonu, stejně jako je tomu u klasického klíče od vozidla s funkcí komfortního přístupového systému. A stejně jako je tomu u fyzického klíče, také v součinnosti s telefonem je v závislosti na výbavě připraveno světelné představení předních a zadních světel, doplněné světelným uvítacím kobercem. Digitální klíč Plus lze nyní nastavit na aktuálních modelech telefonů Samsung Galaxy S23+/Ultra, Google Pixel 7 Pro a na řadě starších modelů s vhodným hardwarem.

Vysoký komfort a zabezpečení ultraširokopásmovou technologií

Telefon s aktivním Digitálním klíčem Plus může zásluhou ultraširokopásmové technologie (UWB) zcela nahradit klíč od vozidla i s jeho rozšířenými funkcemi. UWB je digitální rádiová technologie pro komunikaci na blízkou vzdálenost, pracující s velmi širokým frekvenčním rozsahem. Vyznačuje se možností velmi přesné lokalizace a maximálním možným zabezpečením. Přesnost technologie UWB rovněž zajišťuje, že je prakticky vyloučeno riziko tzv. relay útoků, které pracují se zachycením a zesílením signálu. BMW Group ve spolupráci s Google a dalšími partnery vyvinula a zavedla prostřednictvím konsorcia Car Connectivity Consortium (CCC) globální standard pro automobilový průmysl. CCC je globální hnací silou pro konektivitu vozů se všemi chytrými mobilními zařízeními.

BMW Digitální klíč Plus se představuje. Svůj iPhone ani nebudete muset vyndat z kapsy

Cílem je stejná funkčnost na všech platformách

Digitální klíč Plus byl dosud kompatibilní pouze s telefonem iPhone a hodinkami Apple Watch. BMW Group si stanovila cíl nabídnout digitální přístup do vozidla všem zákazníkům bez ohledu na operační systém jejich telefonu. Dalším důležitým vývojovým stupněm na cestě k tomuto cíli je nyní možnost nabízet celou škálu komfortních přístupových funkcí na zařízeních se systémem Android.

Již v prosinci 2022 BMW Group zahájila další fázi rozšíření Digitálního klíče založenou na spolupráci s partnery, jako jsou Apple a Google, což znamená bezpečné sdílení Digitálního klíče mezi telefony iPhone a kompatibilními zařízeními se systémem Android, tedy napříč platformami, prostřednictvím e-mailu, SMS nebo jakékoli jiné služby zasílání zpráv.

Kompatibilita Digitálního klíče Plus se systémem Android je k dispozici ve vozidlech vyráběných od listopadu 2022. Budoucí dálkové aktualizace softwaru rozšíří tuto schopnost i na vozy s funkcí Digitálního klíče Plus vyrobené před listopadem 2022.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru