BMW_iX-BMW_digitalni_klic_plus-pro-iPhone

Jako jeden z průkopníků, který již od roku 2018 používá mobilní telefon jako klíč od vozidla, se BMW posunulo dále a svůj BMW Digitální klíč nabídlo také uživatelům telefonů iPhone. Prémiový výrobce automobilů v souvislosti s těmito záměry představuje BMW Digitální klíč Plus, pohodlný a bezpečný způsob odemykání a startování vozidla bez nutnosti vytažení mobilního telefonu iPhone z tašky, kabelky či kapsy.

Nejnovější verze této funkce využívá ultra širokopásmovou technologii UWB, která je součástí čipu U1 v mobilním telefonu iPhone. BMW Digitální klíč Plus pro iPhone se představí spolu s prvním plně elektrickým vozem BMW iX.

Ultra širokopásmová technologie pro více pohodlí a bezpečnosti

Nové dodatečné funkce, které přináší BMW Digitální klíč Plus, využívají ultra širokopásmovou technologii. Jde o rádiovou technologii, která využívá krátký dosah s vysokým rozsahem pásem. Vyznačuje se mimořádně přesnou lokalizací a maximální mírou bezpečnosti. Preciznost technologie UWB umožňuje odolávat útokům v případě, kdy by byl rádiový signál narušen nebo zachycen. Takové útoky nyní již nebudou možné.

Přečtěte si také:  Poslechněte si nové BMW M4 Competition. Zvuk bude sytý a do výfuku bude prskat

Společnosti Apple i BMW úzce spolupracují i s Konsorciem pro automobilovou konektivitu (Car Connectivity Consortium – CCC) na vytvoření specifikace digitálních klíčů Digital Key 3.0, která umožní, aby se širokopásmová technologie UWB mohla stát globálním standardem v rámci celého automobilového průmyslu.