hyundai i20 r5 rally auto v protismeru

Od nehody byl jen kousíček. Tohle byla neskutečná reakce rally jezdce na auto v protisměru

Autor: Pavel Srp -   14. 6. 2019


Závody rally chtějí opravdu bohaté řidičské zkušenosti, skvělé reflexy a perfektně fungující auto. Jde o jeden z nejtěžších automobilových sportů. Auto v protisměru na uzavřené trati ale nečekáte nikdy. Přesto se to opět stalo.

Profesionální, ale i amatérské závody rally se jezdí na uzavřených tratích, kde by závodníci správně neměli potkat ani živáčka. A to nejen pěší, ale ani na jakémkoliv dopravním prostředku. Přesto se na trati někdy někdo objeví – ať už jde o traktor jako například v roce 2015 ve WRC anebo neukázněného řidiče auta.

Auto se objevilo i na trati chorvatské rally INA Delta rally, která se jela na začátku tohoto června. Posádka závodního speciálu Hyundai i20 R5, kterou tvořil řidič Rok Turk a navigátorka Blanka Kacin, byli zrovna těsně před cílem shakedownu (to je testovací rychlostní zkouška), když se za levotočivou zatáčkou objevilo v protisměru auto.

Pilot jel v tu chvíli opravdu v závodním tempu, takže tlačil plynový pedál až na podlahu. Na reakci tak měl opravdové minimum času, ale stihl to. Autu se díky bleskovému manévru vyhnul, a přestože skončil pravou stranou mimo silnici v trávě, nezazmatkoval, z problému se dokázal dostat a dovezl nakonec auto včetně spolujezdkyně, která byla zřetelně v šoku, bezpečně do cíle.

Na několika záběrech z tohoto shakedownu se můžeme na posádku tohoto závodního Hyundai podívat i v tomto videu zvenku. Jede v časech: 0:54, 2:45, 4:42.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *