SUV jsou sice stále populárnější, a proto automobilky představují nová a nová. Stejně, jako je někteří milují, jiní jim nemohou přijít na jméno. Velmi ale záleží na tom, do jakého SUV sednete, a k čemu ho používáte. Dnes jsou některá SUV navíc tak výkonná, že na ně nestačí ani zavedená sportovní auta. 

Své o tom ví řidič Audi SQ7 TDI, který se vydal na Nürburgring. Po tom, co SQ7 TDI prošlo naším redakčním testem a vyzkoušeli jsme si, co umí, nedivíme se ničemu. Výkon 435 koní a 900 Nm točivého momentu (od volnoběhu!!!), které přes osmistupňový automat a systém quattro s mezinápravovým diferenciálem putují na všechna čtyři kola, je návykový. Jenže Audi umí obelstít fyziku a auto na silnici „zmenšit“ a to i díky natáčecí zadní nápravě nebo aktivním stabilizátorům.

Kdo by ale býval myslel, že když se tenhle mastodont rozjede, je jako mašina k neutahání. Ačkoliv SQ7 váží více než 2 tuny, dostatek agility a příkladná ovladatelnost mu rozhodně nechybí. Na úzké závodní trati dokonce ukáže zadní světla jak Porsche 911, tak také velmi mrštnému Mini JCW GP. Ovšem velkou porci na této parádní jízdě má i řidič, který na první pohled jede jistě, přesně a s radostí. No, ani se mu nedivíme. 🙂