Obrazem: První i poslední Bugatti Veyron se bude dražit v Monterey

Autor: Jan Karlík -   13. 8. 2015


V rámci tradičního automobilového týdne v kalifornském Monterey proběhne velice zajímavá dražba. Na aukční lístky společnosti RM Sotheby’s se dostala dvojice Bugatti Veyron, jeden je červeno-černý a jeden celý bílý. To by samo o sobě asi nebylo nic zajímavého, tato dražba je každoročně velice dlouhým a drahým seznamem těch nejlepších vozů. Proč jsou tyto Veyrony tak zajímavé?

Za prvé, pokud jste byli na letošním autosalonu v Ženevě, můžete si přesně tyto vozy vybavit ze stánku automobilky. A za druhé, jedná se o úplně první a úplně poslední vyrobený Veyron. Oba exempláře se budou dražit již tento čtvrtek 13. srpna. Společnost RM Sotheby’s odhaduje, že vyšší ceny dosáhne Veyron Super Sport, tedy bílé a poslední provedení které se má vydražit za 2,5 až 3 miliony dolarů (v přepočtu cca 62 až 75 milionů Kč). Proti tomu první Veyron se má prodat za 1,8 až 2,4 milionu dolarů (asi 45 až 60 milionů Kč).

Bugatii Veyron 3

První vyrobené Bugatti Veyron s červeno-černou kombinací laku karoserie má béžovým interiér a silnice začalo brázdit již v roce 2006. Samozřejmostí je hrdá plaketa s vyraženým sériovým číslem šasi 001. Automobil byl původně prodán v USA, z východního pobřeží se časem přesunul do Kalifornie. Pokud však čekáte dlouhou historii majitelů a vysoký nájezd, budete na omylu. Majitelé byli pouze dva a celkový nájezd je pouhých 1 230 kilometrů. Z toho nás trochu mrazí… Máme pocit, že Bugatti (potažmo VW) vyvíjeli jeden z nejextrémnějších vozů planety za trochu jiným účelem.

Bugatii Veyron 32

Druhou exkluzivní položkou je bílý Veyron modelového roku 2012. V tomto případě se jedná o verzi SuperSport, která má lehce upravený vzhled a jak už název napovídá, lehčí konstrukci. Úpravou prošel také čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec, který se z 1 001 koní dostal až na hodnotu 1 200. Hodilo by se také zmínit, že Veyron SuperSport se svými 431 km/h naměřené maximální rychlosti, drží rekord produkčních vozidel. Ani v tomto případě nebude váš nový supersport významně opotřebován. Číslo šasi ukazuje hodnotu 300 (jedná se o jeden z osmi Veyronů určených pro USA) a ukazatel najetých kilometrů svítí číslovkou 496 km.

Pokud máte koupenou letenku a zadaří se vám při aukci, RM Sotheby’s pro vás připravili unikátní dárek. K vydraženému vozu automaticky dostanete pozvánku na soukromou prezentaci nástupce Veyronu, která se bude konat v září. Samozřejmě někde na tajném místě, ale vzhledem k prohlídce továrny a testovacím jízdám, to bude právě někde v okolí francouzského Molsheimu.

Přečtěte si také:  Po české dálnici opět jela formule. A i tentokrát ji svědci natočili

Štítky: , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *