Obrazem: Nové RETROAUTOMUZEUM ve Strnadicích slavnostně otevřelo

Autor: Pavel Srp -   19. 4. 2015


Ve Strnadicích nedaleko Benešova otevřelo v sobotu 18.dubna 2015 slavnostně nové RETROAUTOMUZEUM, jedno z největších svého druhu v České republice. Slavnostní otevření bylo spojeno se srazem historických aut, veteránů a youngtimerů z dob dávno i nedávno minulých, základem však bylo, aby byly vozy vyrobeny v bloku RVHP.

Samotné muzeum nabízí podle svých slov nejrozsáhlejší sbírku v České republice zaměřenou na vozidla vyráběná ve státech bývalé „Rady Vzájemné Hospodářské Pomoci“ (RVHP), kterou v muzeu překřtili na „Rodinu Vozů Hodných Pohledu“. Vozů vystavených ve třech oddělených expozicích je téměř stovka.

Vystavená vozidla nás provázejí výrobou od druhé světové války až do devadesátých let minulého století, prohlížet lze tedy takřka všechna vozidla, která jezdila po silnicích v Československu. Od škodovek, přes Moskviče, Žiguly až například po papalášské Tatry nebo vozidla z TUZEXu. Často se z davu ozývaly věty typu: „Jóóó, tohle auto jsme měli, jen bylo červené,“ nebo „Tohle měl soused,“ a podobně.

RETROAUTOMUZEUM je otevřeno poslední dva týdny v dubnu, květnu a září pouze o víkendech od 10°° do 17°° hodin a v červnu a v červenci od úterý do neděle od 10°° do 17°° hodin. Vstupné je 70 Kč.

Slavnostní otevření provázely kolony lidí, kvůli kterým se nedaly exponáty pořádně vlastně ani prohlédnout nebo dokonce vyfotit. Určitě si budeme muset udělat výlet ještě jednou a pořádně si všechny vystavené exponáty prohlédnout a vyfotit.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *