Obrazem: Ichwan Noor: The Beetle Sphere aneb Brouk jako koule

Autor: Pavel Srp - 13. 6. 2013


V Hong-Kongu probíhal ve dnech 15.5.-18.5. designový bveletrh s názvem Art Basel, na němž se představovala nejen umělecká díla, ale hlavně nejnovější designové trendy. Samozřejmě nemohlo chybět ani několik automobilových exponátů. Tím asi nejbizarnějším a nejvíce poutajícím pozornost byl Volkswagen Brouk tak, jak jsme ho nejspíš ještě nikdy neviděli.

Na tomto veletrhu bylo letos k vidění spousta exponátů, z nichž více než polovina pocházela z Asie či asijsko-pacifické oblasti. Výstava Art Basel letos zazářila ve velkém mezinárodním stylu a světu ukázala umělce, kteří byli dosud zcela neznámými.

Jedním z nich byl i designér a sochař Ichwan Noor, který se podíval na zoubek lidovému broukovi. Původně šlo o různé díly z Volkswagenů Brouk z roku 1953, které s pomocí hliníku a polyesteru dotvořil Ichwan do precizně tvarované koule nalakované do žluté barvy. Při pohledu na fotografie je jasně vidět, že byl kladen velký důraz na detail a možná i díky tomu se tento exponát prodal za 88 tisíc dolarů!

.

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek