Předposlední prázdninový víkend slibuje hezké počasí a tak je potřeba si jej ještě náležitě užít. Ať už jste fanoušky více či méně klasických BMW nebo raději dáváte přednost americkým klasickým autům, o tomto víkendu si vybere každý. 

Bavarian classic

Po celý víkend se v autokempu Rusalka koná sraz BMW vyrobených do roku 1995. Akce se zúčastní několik desítek krásných aut a pořadatel si připravil řadu soutěží jak pro dospělé, tak i pro děti. V sobotu se pak účastníci akce vydají na krátkou spanilou jízdu po okolí.

Monte Písek 2019

Subaru Club ČR pořádá v sobotu na autodromu v Písku již tradiční, převážně „Subarácké“ jízdy. Na akci jsou ale vítána i auta jiných značek, ačkoliv pořadatel prosí o trochu sebereflexe. Po celý den bude okruh určen k volným jízdám. Cena za jízdy je stanovena na 1200 Kč za jedno auto a jednoho řidiče a 1600 Kč za jedno auto a dva řidiče.

14. VW Golf meeting

Ještě před koncem prázdnin se v autokempu Podroužek koná již 14. sraz hlavně modelů Volkswagen Golf, ale akce se každoročně účastní i celá řada dalších Volkswagenů, samozřejmě i upravených. Vstupné je symbolické.

Hradecká V8

Po celý víkend se na Stříbrňáku v Hradci Králové koná velký sraz amerických aut. Na místo se podle pořadatelů sjede více než 600 aut. Akce je určena pro celé rodiny, chybět nebudou soutěže, živá hudba, ani občerstvení. Vstupné je 200 Kč pro dospělého. Děti mají vstup zdarma.

Sraz šlapacích moskvičů

Ze srazu Amerik si můžete odskočit jen kousek vedle na sraz šlapacích moskvičů a motokár. Koná se v sobotu u Ředického rybníka, kde se sejdou nejen děti, ale i dospělí za volanty především klasických moskvičů. Kromě soutěže pro samotné účastníky akce je pořadatelem připravena řada dalších soutěží. Děti i dospělí se ale budou i vzdělávat na malém dopravním hřišti nebo na přednášce od Besipu.