Showcar Opel Zafira Life "O-Team", 2019

„O-Team Zafira Life“ je moderní interpretací Opelu na dodávku ze seriálu A-Team

Autor: Tisková zpráva - 28. 5. 2019


Desetitisíce fanoušků značky Opel se během uplynulého víkendu sešly na závodním okruhu Oschersleben, aby tam příznivci německé automobilky oslavili tradici své značky. Kromě nádherných historických automobilů tam Opel představil i svůj nejnovější model Opel Zafira Life. Ale to nebylo vše: Opel na závodní okruh přivezl i zcela unikátní studii „O-Team Zafira Life“. Jak už název naznačkuje, tato studie je inspirována vanem GMC Vandura, který přepravoval hrdiny kultovního amerického televizního akčního seriálu “A-Team” z 80. let minulého století.

„O-Team Zafira Life” (kde “O” samozřejmě znamená Opel) může konkurovat televiznímu originálu v každém směru. Má velká kola, přední ochranný rám a velké aerodynamické přítlačné křídlo, ale speciální barevná úprava je akcentovaná zářivě neonovou žlutou barvou namísto červené barvy originálu. „O-Team Zafira Life“ se prezentuje i akusticky: Zvuk motoru V8 nenechává nikoho na pochybnostech o výkonech vozu.

Akční design, uspořádání interiéru a technologie

Tým konstruktérů divize OSV (Opel Special Vehicles), který obvykle připravuje předváděcí vozy a studie na výstavy, si pro základ verze “O” zvolil šestisedadlový model Zafira Life s dlouhým rozvorem v plné výbavě. Turbodiesel o objemu 2,0 litrů dává výkon 130 kW/177 koní a jeho nejvyšší točivý moment vrcholí 400 Nm. Točivý moment motoru se přenáší na přední kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Lakování karoserie v barvách tmavomodrá, bílá a neonově žlutá (stejné barvy se opakují i v interiéru) je odvozené od ceněné studie Opel GT X Experimental. Atraktivní vzhled doplňují barevně sladěné fólie na oknech, speciální střešní spojler, přední ochranný rám a rozšířené prahy karoserie.

Showcar Opel Zafira Life "O-Team", 2019 - 2
Showcar Opel Zafira Life „O-Team“, 2019

Zvuk studie „O-Team Zafira Life” je skutečně fascinující, protože technici připravili akustický modul, který dokonale generuje zvuk benzinového motoru V8. Výfuková soustava dostala koncovku ve stylu OPC. Přídavný zesilovač o výkonu 800 W promění interiér v koncertní síň.

V televizním seriálu zvládá upravený van GMC řadu dobrodružných kousků, včetně dlouhých skoků. A proto i podvozek studie „O-Team Zafira Life” byl patřičně modifikovaný, aby vůz mohl jezdit vysokou rychlostí s maximální přesností: Snížená světlá výška, pneumatické odpružení (umožňují spustit vůz do parkovací polohy pomocí dálkového ovladače), kotoučové brzdy o průměru 380 mm se čtyřpístkovými třmeny na přední nápravě a 20palcové disky BBS z lehkých slitin s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 – to vše zaručuje perfektní jízdní vlastnosti a optimální trakci.

Přečtěte si také:  Policistům ujížděl opilý řidič. K jeho zastavení nakonec využili tzv. PIT manévr

Díky kvalitnímu interiéru cestuje posádka studie „O-Team Zafira Life” velmi pohodlně: Řidič a spolujezdec vpředu sedí na ergonomických sportovních sedadlech z modelu Insignia GSi. I když „O-Team Zafira Life” působí extrémně atraktivně, není to pouhý výstavní exponát. Všechny technické modifikace byly schváleny státem pověřenou technickou zkušebnou TÜV – a proto je dost dobře možné, že se zanedlouho objeví na silnicích i další exempláře vanu „O-Team“. Jisté je, že i v této moderní verzi by si šéf týmu z televizního seriálu určitě zapálil doutník a pronesl legendární repliku: „Jsem rád, když se plán podaří!“

Showcar Opel Zafira Life "O-Team", 2019 -3

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek