bmw-i8-formula-e

V sobotu 16. února se v Mexiku v plné kráse představilo BMW i8 ve velmi důležité funkci: jako Safety Car v rámci závodů Formule E. A v této roli vypadá opravdu skvěle! Německá automobilka se postarala o to, aby si diváci závodů nového bezpečnostního vozu opravdu všimli. To se jistě stalo hlavně díky barevnému provedení, které kombinuje modrou, bílou, fialovou a černou barvu. Hodně udělá i to obrovské přítlačné křídlo na zádi a LED maják na střeše.

Není to poprvé, kdy se BMW i8 v této roli objevilo a stejně jako v předchozích seriálech Formule E, i v letošní sezóně dostalo řadu úprav. Kromě onoho křídla, které je samozřejmě funkční, s nějakým hraním si na závodní design by se BMW ani nezdržovalo. K tomu značka přidala také přední zatraceně ostré lízátko vyrobené z karbonu nebo také bezpečnostní rám a sportovní sedadla do interiéru. Upřímně, poté, co jsme si prohlédli fotky auta si ještě více přejeme, aby BMW světu dalo i8 ve verzi M. 😊

Pod karoserií se nic neměnilo. Ono ani nebylo proč. Pracuje tu tříválec o objemu 1,5 litru o výkonu 231 koní a točivém momentu 320 Nm. Tomu sekundují dva elektromotory o celkovém výklonu 143 koní. Díky oběma pohonným jednotkám umí i8 zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,6 sekundy. To je dost na to, aby v případě potřeby tahle i8 ukočírovala celé závodní pole elektrických formulí.