Jak už jistě víte, Volkswagen v Paříži představil novou, již sedmou, generaci svého bestselleru Volkswagenu Golf. Společně se sériovým modelem ale představil také „vrcholnou“ verzi GTI. VW je pověstno svou německou kvalitou, ale to, co mohli návštěvníci vidět na „gé-té-íčku“, to je masakr.

Modely GTI byly u Volkswagenu vždy laděny do sportovního kabátu, se kterým souvisely nové plasty, větší kola a brzdy a samozřejmě o pár milimetrů až centimetrů snížený podvozek. V případě konceptu z Paříže je způsob snížení podvozku ale poněkud zvláštní… 😀 Německý online magazín Vau-Max mu nakoukl pod sukni a přinesl fotografie toho, jak se to u nové generace Golfu GTI bude dělat. Volkswagen to má ale určitě vymyšlené. Pokud si zákazník nový Golf GTI koupí a bude s ním jezdit jen sportovně a nebude mít problém s nízkým a tuhým nastavením, pak si h nechá tak, jak je. Pokud by rád vyšší a měkkčí podvozek, pak si speciální VW kurtny sundá. Manipulace je díky šikovnému systému přezky opravdu jednoduchá.

Otázka je, co to ale vlastně je za model. Jde jen o převlečený sériový GOLF do plastů, které budou náležet sportovnímu GTI? Nebo bylo potřeba, aby auto vypadalo sportovněji? Nebylo lepší, místo tohoto trapasu, použít alespoň nějaký aftermarketový sportovní podvozek nebo na hulváta seříznout pružiny?

-PS-