Čtenáři časopisu Auto Bild Allrad, největšího časopisu v Evropě o terénních vozidlech, zvolili nový Volkswagen Tiguan „Autem roku 2016 s pohonem všech kol“ (Allradauto des Jahres). Úspěšné kompaktní SUV značky Volkswagen obdrželo ocenění v kategorii „Terénní vozy a SUV do 30 000 €“. Tiguan si tak od svého uvedení na trh v roce 2007 zajistil již popáté prestižní titul „Auto roku s pohonem všech kol“.

2016-volkswagen-tiguan-01

Tiguan je již řadu let důležitým produktovým pilířem značky Volkswagen. Od roku 2007 bylo na více než 170 trzích prodáno více než 2,8 milionu vozů Tiguan a oblíbené kompaktní SUV se tak zařadilo mezi bestsellery. Volkswagen hodlá s novým modelem Tiguan navázat na úspěchy předchozí generace, a proto jej zdokonalil nejen v oblastech komfortu a funkčnosti. Také design je elegantnější a zároveň vyzařuje sílu a suverenitu. V porovnání s předchůdcem poskytuje Tiguan velkorysejší interiér a nabídka informačních a zábavních systémů je ještě širší.

Nový Tiguan boduje rovněž širokým výběrem motorů s osmi variantami o výkonu 85 kW/115 koní až 176 kW/240 koní. Všechny jednotky jsou výkonnější a hospodárnější než jejich předchůdci a čtyři z nich jsou sériově vybaveny pohonem všech kol 4Motion. Pro nový Tiguan jsou k dispozici četné inovativní bezpečnostní a asistenční systémy, mezi něž patří mimo jiné Front Assist s funkcí nouzového brzdění City a integrovaným rozpoznáváním chodců, Lane Assist, systém preventivní ochrany cestujících a aktivní kapota motoru pro ochranu chodců a cyklistů (sériově). K ještě příjemnějšímu řízení a cestování přispívá také mnoho malých detailů. Mezi ně patří v neposlední řadě také nová sedadla ergoActive, dodávaná na přání, nižší práh zavazadlového prostoru a systém „Easy Open and Close“ pro pohodlnější nakládání a vykládání zavazadel.

2016-volkswagen-tiguan-05