Nový Volkswagen Tiguan dorazil na český trh

Autor: Anina Russová - 20. 5. 2016


Populární kompaktní SUV Volkswagen Tiguan se konečně dočkalo nové, druhé generace. Ta konečně vstoupila už i na český trh. Nový Tiguan byl představen na autosalonu ve Frankfurtu, kde sklízel pochvalné pohledy i první recenze. Po prvním seznámeni, které proběhlo koncem minulého týdne, s nimi musíme souhlasit. Tiguan je opravdu povedený.

2016-volkswagen-tiguan-01

Oproti předchůdci inženýři snížili světlou výšku auta o 33 mm na konečných 1632 mm, oproti tomu narostla šířka i délka. Že to byl dobrý tah je jasné na první pohled. Tiguan má v sobě notnou dávku sportovních rysů, které z něj dělají velice stylového společníka nejen do města. V nejvyšší výbavě nechybí LED přední světlomety, tmavá boční okna nebo několik chromových detailů.

Uvnitř překvapily velice pohodné sedačky, kterým ale nechybělo slušné boční vedení. Posadili jsme na pár minutek na zadní sedadlo kolegu, který měří takřka dva metry. Nejen, že měl dostatek místa na kolena, ale ani hlavou nedřel o stropnici. Důležitým parametrem v novém Tiguanu je objem zavazadlového prostoru. Ten v nové generaci narostl o 145 litrů na výsledných 1655 litrů. Tedy pouze v případě sklopených opěradel zadních sedadel. Pokud sedadla necháte ve vzpřímené poloze, k dispozici budete mít 615 litrů.

2016-volkswagen-tiguan-05

Volkswagen nabízí benzinové motory o objemu 1,4 litru, které jsou naladěné na 125 nebo 150 koní, nebo naftové dvoulitry s výkony 150, 180 nebo 190 koní. Záleží na pohonu nebo třeba převodovce. Vybrat si samozřejmě můžete buď z pohonu předních kol, nebo starého známého 4Motion, tedy pohonu všech kol. Výkon na kola přenáší buď šestistupňový manuál nebo sedmistupňové DSG.

Výbavy nového Tiguanu jsou více než nabité. Vybírat můžete z technologických novinek, pohodlí nebo třeba sportovní elegance. Záleží jen na vás a na vaši peněžence. Základní verze nového Volkswagenu Tiguan s benzinovým motorem o objemu 1.4 litru, manuální převodovkou a v základní výbavě Trendline vás vyjde na slušných 560 900 Kč. Opačné straně ceníku vévodí dvoulitrové TDI s pohonem všech kol a převodovkou DSG, které v nejvyšší výbavě Highline stojí 1 016 900 Kč. Kompletní ceník je ke stažení zde.

Přečtěte si také:  43. týden přinesl 10 nových svolávacích akcí. Do servisu musí i auto s namontovaným nesprávným brzdovým pedálem

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek