toyota-gr-reklama

Nový šéf Toyoty prozradil, že by mohlo být víc sportovních modelů GR

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Toyota - 2. 5. 2023


Toyota je značka,která má velmi široce rozkročené portfolio modelů. Nabízí čisté elektromobily, plug-in hybridy, ale hlavně hybridy, ale nechybí ani klasické sportovní modely s označením GR. A těch by nakonec mělo být ještě více, což prozradil nový šéf značky Koji Sato.

Sato řekl v rámci rozhovoru při závodech World Endurance Championship na okruhu Spa-Francorchamps pár slov o chystané budoucnosti britskému magazínu Autocar. Zmínil, že bývalý šéf automobilky Toyota, kterým byl Akio Toyoda, byl zároveň závodním jezdcem a podílel se na vývoji modelů GR. Díky tomu, že už není šéfem, ale je „jen“ v představenstvu, mohl by mít na vývoj modelů GR více času. To ale nekoresponduje s tím, co loni na podzim řekl Yasunori Suezawa, který šéfoval vývoji GR86. Ten totiž řekl, že další modely GR už nebudou.

Přečtěte si také:  Takhle mají vypadat reklamy na auta. Toyota GR Corolla ukázala drifty, rychlost i zvuk

Hlavní slovo ale nakonec bude mít právě Koji Sato. Oficiálně ale nic nepotvrdil, takže si jeho slova můžeme zatím vykládat všemožně. Dřívější informace hovořily o tom, že přijde ještě ostřejší Toyota Supra GRMN, ale otevírá se prostor i ostřejší pick-up, který by se postavil například proti Fordu Ranger Raptor, případně ještě větší a výkonnější model, než je GR Supra, případně nástupci legendárního modelu MR2 s motorem uprostřed. Nakonec chybí i ostré SUV, které evropští soupeři zpravidla nabízejí.

Toyota chystá další lehký čistokrevný sporťák. I tentokrát na něm bude spolupracovat s další automobilkou

Možné ale také je, že nepůjde o klasické spalovací verze na benzin, ale může jít o verze se spalovacím motorem na vodík, který už automobilka testuje v závodech, anebo třeba o čisté elektromobily. Aktuálně Toyota Gazzoo Racing nabízí čtyři modely: GR Corolla (není v Evropě a zatím se tu neplánuje), GR Supra, GR Yaris a GR86.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *