O tom, že bude SEAT Leon Cupra, netřeba dlouze diskutovat. Je jasné, že se ukáže nejpozději v březnu Ženevě a prodávat se začne v polovině příštího roku. Doteď ale nebylo jasné, zda bude také vrcholná a nejsilnější Cupra R. Britský Autocar však přišel s informací, že se Leon Cupra R v nové generaci chystá!

Podle dostupných informací se pod přední kapotou usadí důkladně upravený motor EA888, jenž se používá v novém Volkswagenu Golf GTI, kde má buď 220 základních koní nebo 230 příplatkových v paketu GTI Performance. Do Cupry R by měl posílit až k hranici 300 koní. Aby takové stádo koní dokázal přenést na silnici, dostane pohon všech kol, jež bude zajišťovat Haldex. Obyčejný Leon Cupra by měl mít výkon kolem 265 koní a pohon pouze přední nápravy.

Díky tomu by mohl nový SEAT Leon Cupra R zrychlit z 0 na 100 km/h kolem pěti sekund a maximální rychlost bude omezena na 250 km/h.

Stejně jako výbava FR, dostane Cupra i Cupra R v základu SEAT Drive profile, který umožní nastavit auto (resp. odezvu na sešlápnutí plynového pedálu, nastavení intenzity plynového pedálu a podobně) sportovněji – nově tady bude nejen Eco, Normal, Sport a vlastní, ale i Cupra. Pro opravdové závodníky bude k dispozici také Launch Control.

Odlišovat se Leon Cupra R bude i zvenku. Nejen, že bude na výběr ze třídveřového SC nebo pětidveřové verze, ale karoserie bude ozvláštěna čtveřicí koncovek výfuku, sníženým podvozek, agresivněji tvarovanými nárazníky, velkými brzdami i koly. V interiéru pak standartní sedadla vymění sportovní sedadla či speciální čalounění.

-PS-