Nová generace SEATu Ibiza si svou světovou výstavní premiéru odbyla na letošním autosalonu v Ženevě. Jde o zcela nový model, který přináší spoustu nových prvků, které jako první dostal Leon.  A téměř všechny tyto prvky nám vtipně představí přiložené video.

Noá Ibiza dostane jako vůbec první model koncernu Volkswagen novou modulární platformu MQB A0. Na té budou později stát také nový Volkswagen Polo, který by se měl představit na podzim ve Frankfurtu, ale také nová Škoda Fabia nebo Audi A1.

Kromě toho půjde také o vůz s bohatou výbavou a velkými možnostmi konektivity. Pátá generace Ibizy reprezentuje španělskou značku jako progresivního výrobce automobilů, který hledí vstříc budoucnosti.

Zaujme důležitými vlastnostmi, mezi něž patří praktičnost, inteligentní technika a konektivita. Nová Ibiza nabízí asistenční systémy, představené již v modelech Leon a Ateca, které však v tomto segmentu ještě vůbec nejsou běžné (mimo jiné Front Assist a adaptivní tempomat ACC). Mezi další výjimečné prvky výbavy patří bezdrátová nabíječka a zesilovač signálu GSM.