Novy-Renault_Trafic
Renault Trafic

Renault přináší předpremiéru nové řady TRAFIC pro přepravu osob tvořenou dvěma modely: TRAFIC Passenger a SpaceClass.

„V tomto roce oslavuje ikonický Renault TRAFIC, jehož tři generace jsou příběhem úspěchu s více než 2 miliony prodanými kusy v 50 zemích světa, své 40. narozeniny. To je skvělá příležitost obohatit Renault TRAFIC Passenger a SpaceClass o výrazný design, rozšířenou paletu pohonných jednotek a asistenty řízení pro větší bezpečnost. Ty jsou samozřejmou součástí světa osobních vozů. Díky široké paletě verzí navržených pro potřeby velkých rodin, společností zabývajících se transportem VIP, státních organizací nebo dobrodruhů si každý může najít to správné řešení právě pro sebe,” říká Mark Sutcliffe, SVP, Alliance LCV Business Unit.

Přečtěte si také:  Předprodej nového Hyundai Tucson začal online, s poukazem na příslušenství a soutěží o vůz zdarma

Nový TRAFIC Passenger cílí zejména na profesionály v oblasti dopravy osob a velké rodiny. Plně odpovídá jejich požadavkům na prostor a modularitu, bez kompromisů v oblasti komfortu a počtu sedadel. Nový Renault TRAFIC SpaceClass vychází vstříc očekáváním těch nejnáročnějších řidičů a cestujících, kteří hledají variabilitu, velkorysé rozměry interiéru a exkluzivní komfort. Specialisté na dopravu VIP i delší cestování ocení výhody verze Signature přinášející prostor a atmosféru opravdové “business class”. Zákazníci vyhledávající cesty za dobrodružstvím a jiné eskapády budou nadšeni verzí Escapade.

Expresivní vnější design, nový odstín Červená Carmin

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass se pyšní novou přímější kapotou a striktně vertikální maskou chladiče, což posiluje dojem robustnosti. Zároveň je design uhlazenější a expresivnější, s novými nárazníky a full LED světlomety spojenými chromovou lištou navazující na světelný podpis ve tvaru písmene C, který je součástí identity značky Renault. Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass disponují elektricky sklopnými zrcátky a novými 17” koly s diamantovým efektem nebo elegantnějšími okrasnými kryty kol. Jsou dostupné v 7 barvách včetně Červené Carmin, která činí jejich design ještě okázalejším. Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass se přizpůsobí jakýmkoliv požadavkům zákazníků.

Nový interiér, optimalizovaný prostor

Zcela nová přístrojová deska, kterou prochází vodorovná linie plynule navazující na výplně dveří, podporuje dojem vzdušnosti a prostoru na palubě. Interiér nabízí nové odkládací prostory. Hlavice řadící páky a ovladače klimatizace v chromovaném provedení dále posilují dojem z interiéru. Nové barvy a materiály rozšiřují možnosti personalizace dostupné zákazníkům. Nový TRAFIC SpaceClass navíc dále vystupuje z řady s exkluzivní palubní deskou v odstínu Šedá Meteor a nabízí více elegance.

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass zachovávají vlastnosti, kterých si jejich zákazníci cení nejvíce – nákladový prostor až 1,8 m³ a příkladnou modularitu až pro 9 pasažérů.

Inovace a palubní konektivita

Na palubě se nachází multimediální systém Renault EASY LINK. Je kompatibilní se zrcadlením chytrých telefonů prostřednictvím Android Auto a Apple CarPlay, vše potřebné zobrazuje na 8” displeji a přichází s indukční nabíječkou, která umožňuje permanentní připojení bez starostí.

Úložné prostory o souhrnném objemu 86 litrů, které Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass nabízí v kabině, byly navrženy s ohledem na co nejlepší dosažitelnost a jednoduchý přístup. Nově zachází ještě dále se zásuvkou Easy Life, která představuje více než 6 litrů prostoru na dosah ruky.

Asistenční systémy, bezpečnost a komfort na cestách

Aby umožnily řidičům cestovat s klidem v duši a bezpečně, Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass nabízí poslední generaci asistenčních systémů. Mezi ně se řadí adaptivní tempomat, který udržuje zvolené tempo, aktivní nouzové brzdění varuje řidiče a v případě potřeby ovládá brzdy, aby zabránilo kolizím, systém varování před opuštěním jízdního pruhu varuje před nechtěným vyjetím z jízdní dráhy. Další novinkou je systém sledování mrtvého úhlu, který usnadňuje přeřazování z pruhu do pruhu. Nový čelní airbag uzpůsobený pro 2 pasažéry dále zvyšuje bezpečnost na palubě.

Naftové motory, automatická převodovka EDC

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass nabízí tři pohonné jednotky: nový dCi 150 (s manuální a automatickou převodovkou EDC), který posílil o 5 koní, nový dCi 110 (s manuální převodovkou) a dCi 170 (s automatickou převodovkou EDC). Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass tak nabízí výkonové rozpětí odpovídající různým způsobům použití vozů zákazníky.

Přečtěte si také:  Test Renault Clio E-Tech hybrid (2020)

6rychlostní dvouspojková převodovka EDC je k dispozici pro motory dCi 150 a 170, zvyšuje komfort jízdy díky rychlému a plynulému řazení stupňů. Inovovaná řada motorů je vybavena technologií Stop & Start a plně odpovídá novým regulacím standardu Euro 6D FULL.

Detailní informace týkající se modelů Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass budou odhaleny na začátku roku 2021 před uvedením na jaře 2021.