Nový Renault Arkana postavený na modulární platformě CMF-B využívá vylepšené konstrukce karoserie, přepracované konstrukce sedadel a upevnění bezpečnostních pásů s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku navržené pro optimální držení všech cestujících. Za zmínku stojí, že Renault je představitel technologie Fix4sure pro vynikající držení cestujících zabraňující riziku podjetí připoutané osoby pod bezpečnostním pásem.

Přečtěte si také:  CUPRA Formentor si odnáší nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení z přísnějších testů bezpečnosti Euro NCAP

Nový Renault Arkana je navíc se svými vytříbenými liniemi a jedinečným velmi profilovaným stylem vzhledem ke své prostornosti a komfortu skutečné SUV vhodné pro rodinu, jehož velký prostor umožňuje zejména snadné umístění dětských sedaček na krajní místa zadních sedadel.

Škála asistenčních systémů řízení pro větší komfort a bezpečnost 

Nový Renault Arkana je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace. Tyto ADAS systémy (Advanced Driver Assistance Systems – Pokročilé asistenční systémy řidiče), ke kterým patří např. asistent pro jízdu na dálnici a v koloně, rozpoznávání dopravních značek, asistent sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, zajišťují bezpečnější a klidnější jízdu.

Systém aktivního nouzového brzdění v případě detekce cyklistů a chodců upozorní řidiče na nebezpečné situace a může aktivovat brzdy, pokud nedojde k očekávané reakci ze strany řidiče. Dalším bezpečnostním faktorem je lepší viditelnost díky kameře s úhlem záběru 360°, předním 100% LED světlometům, automatickému rozsvěcování světel a elektro-chromatickému vnitřnímu zpětnému zrcátku.

Přečtěte si také:  Test plug-in hybridu Renault Captur E-TECH (2020)

Tyto technologie asistenčních systémů řízení, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky, den či noc, v případě překročení hranice jízdního pruhu nebo změně jízdního pruhu, ve městě nebo při parkování, zasahují ve prospěch zvýšení bezpečnosti, přispívají k větší pohodě a minimalizují rizika nebezpečí jak pro řidiče nebo cestující uvnitř vozu, tak i v případě ostatních zranitelných účastníků provozu na pozemních komunikacích.