Nový rekordman na dálnici D11. Policisté mu naměřili bezmála 230 km/h

Autor: Anina Russová - Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR - 29. 9. 2022


Vzhledem k tomu, že mezi obcemi Dolany a Krabčice probíhá stavba obchvatu Jaroměře a je tam tedy silnice uzavřena, vyrazili policisté na kontrolu řidičů nejen v tomto místě, ale i na přilehlé dálnici D11. A nestačili se divit. Kromě několika řidičů pod vlivem alkoholu a těch, kteří zákaz vjezdu odmítli respektovat, museli řešit také řidiče, který se dálnicí hnal opravdu vysokou rychlostí.

Stalo se tak v neděli 15. září, kdy policisté hlídkovali na 106. kilometru dálnice D11. V jednu chvíli kolem nich projel 34letý řidič BMW, kterému až příliš ztěžkla noha na plynu, když radar ukázal rychlost 227 km/h. Policisté řidiče dojeli a nejprve provedli dechovou zkoušku, která vyšla negativně. Následně s dotyčným sepsali oznámení o přestupku, se kterým řidič souhlasil. Vzhledem k tomu, že jde o tak velké překročení rychlosti, nebylo možné tento přestupek s řidičem řešit na místě.

Policisté vše předali do správního řízení, kde mu hrozí pokuta až 10 000 Kč, zákaz řízení až na rok a pět trestných bodů.

Zákaz vjezdu málokdo respektoval

Krom tohoto pospíchajícího řidiče policisté ale řešili i několik těch, kterým nic neříká značka oznamující zákaz vjezdu. Právě ta je umístěna na stavbě obchvatu Jaroměře, kde policisté jen za víkend rozdali na 50 pokut. Místem projížděl i cizinec, který k tomu všemu nadýchal 0,39 promile. Za to musel zaplatit kauci 10 000 Kč, přišel o řidičák, a navíc mu byla zakázána další jízda. Policisté proto všechny řidiče upozorňují, že se na toto místo budou pravidelně vracet.

Štítky: , , , , , ,

8 názorů na “Nový rekordman na dálnici D11. Policisté mu naměřili bezmála 230 km/h”

  1. Normální cestovní rychlost, mě v Portugalsku naměřili 312km/h. Slušný benga mysleli, že se jim zbláznila fotopuška.

  2. já jezdím na své milence hondici bez problémů i 230 km a nikomu tím nervy nedrásám.

  3. Páni, to je tragédie, 230 km/h to je normálně národní ohrožení. Nedochází fakt nikomu, že rizikem jsou řidiči jedoucí na devadesátce padesát, co neumí projet pitomý kruháč a přesto že nic nejede tak zastaví? V Německu se běžně jezdí na dálnici nad 200 km/h (taky jsem se takhle v Německu parádně projela a nestalo se mi, že by mě někdo omezil nebo dokonce ohrozil, což se v Česku stává každou chvíli, hlavně od škodovkářů, hyundayářů a daciistů). Jinak než se zavedlo bodování, měla jsem rekord na D1 249 km/h podle GPS a nic nebezpečného na tom nebylo. Ono by to možná chtělo postavit v Česku nějaké dálnice a zavést na nich neomezenou rychlost, jako je v Německu a spíš pokutovat řidiče, co neumí jezdit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru