Jen před pár dny jsme vám přinesli informaci o tom, že novým králem Nurburgringu je Lamborghini se svým novým modelem Huracán Performante. Pomyslné železo přebralo hybridnímu Porsche 918 Spyder, které tento báječný okruh zajelo za 6 minut a 57 sekund.

Lambrghini Huracán Performante, za jehož volant se posadil slavný testovací jezdec Marco Mapelli, okruh zajelo za 6:52,01. Pětisekundový rozdíl mezi těmi dvěma auty rozpoutal malou bouři ve velkém automobilovém světě. Poslední dobou se prostě nemluví o ničem jiném a bylo jen otázkou času než někdo přijde s nějakými pochybnostmi.

Ono je pro některé dost zarážející, že Huracán Performante vlastně zatím nikdo neviděl. Ani nikdo neví, s jakou specifikací vůbec vstoupí na trh. Novinka totiž bude představena až v Ženevě a podle některých ohlasů rozhodně nebude v tak ostré verzi, s jakou bude standardně k dispozici u dealerů.

Celé to rekordní kolo si vzal do parády youtuber a velký fanoušek aut, který se jmenuje Misha Charoudin. Dal si tu práci, že srovnal oba dostupné záznamy rekordních jízd, tedy jak Porsche 918 Spyder, tak Lamborghini Huracán Performante. A přišel na několik nesrovnalostí. Všiml si například, že se během té jediné jízdy zvláštně mění pozice slunce i světlo dopadající na trať. Navíc se v jednom záběru, který byl zaměřen na digitální tachometr Lamborghini, zvláštně zbláznil ukazatel rychlosti. Během jediného okamžiku přeskočil o několik desítek kilometrů. Ale je toho mnohem víc. Zvláštní je, že Porsche dosahovalo vyšších maximálních rychlostí než Lamborghini.

Nejsme tu ale od toho, abychom někoho soudili. Lamborghini si musí sáhnout samo do svědomí a vysvětlit třeba i to, proč prý rekordní jízdu zajelo začátkem října, ale pochlubilo se až teď. Za tím ale může být jen marketingový tah, který láká na představení do Ženevy. Tak uvidíme, jak to vlastně dopadne. Mimochodem ve videu můžete přeskočit až na čas 3:24, kde začíná důkladný rozbor obou jízd