2021-PEUGEOT_308-PHEV

Nový Peugeot 308 bude mít českou premiéru 30. října na výstavě Prague Car Festival

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Peugeot - 22. 10. 2021


Nový Peugeot 308 bude brzy uveden na český trh. Koncesionáři značky Peugeot už od září přijímají objednávky a za nedlouho k nám začnou přijíždět první vozy. Úplně první exemplář v Česku bude k vidění už o posledním říjnovém víkendu v rámci expozice značky Peugeot na Prague Car Festivalu v sekci Racing Expo v pražských Letňanech.

Nový Peugeot 308 se v mnoha ohledech odlišuje od ostatních vozů modelové řady Peugeot. Je prvním a zatím jediným nositelem nového loga v podobě lví hlavy, které značka představila v únoru 2021.

Kromě nového loga Peugeot 308 uvádí také nové technologie a prvky výbavy, které jsou zatím v rámci modelové řady Peugeot exkluzívní, jako například Peugeot Matrix LED Technology, vyhřívaný volant, systém infotainmentu Peugeot i-Connect, Drive Assist 2.0 či dvě výkonové varianty plug-in hybridního pohonu.

2022-PEUGEOT_308_SW-PHEV-10

Nový Peugeot 308 je ale také jediným klíčovým modelem značky, který neměl světovou premiéru na žádném z mezinárodních autosalonů. Toto privilegium, které si dříve novinky automobilky dopřávaly běžně, mu bylo vinou pandemie odepřeno. Značka Peugeot v České republice se proto rozhodla využít příležitosti pořádání výstavy Prague Car Festival na výstavišti v Letňanech v Praze a představit zde svůj nový model návštěvníkům.

Rozmanitý program a spojení expozic z různých oblastí motorismu zřejmě přiláká do Letňan početnou řadu příznivců nových, historických i závodních vozů. Objeví se zde mnoho divácky atraktivních automobilů, mezi nimiž bude figurovat nový olivově zelený hatchback Peugeot 308 ve vrcholové výbavě GT PACK.

2021-PEUGEOT_308-PHEV-4

Na stánku značky Peugeot mu bude dělat společnost další zajímavý exponát, a to legendární Peugeot 206 WRC, který na výstavu zapůjčil rallyový jezdec a koncesionář značky Peugeot Štěpán Vojtěch.

Vystavovaný Peugeot 206 WRC chassis No. 8 má za sebou bohatou závodní kariéru. Za jeho volantem se vystřídaly ikony rallye jako Marcus Grönholm nebo Renato Travaglio, který s ním získat v roce 2002 titul mistra Itálie i mistra Evropy v rallye. V roce 2014 tento vůz odkoupil Štěpán Vojtěcha a v dílnách Federal Cars v Liberci ho repasoval a připravil pro sezonu 2015, v rámci níž pak posádka Vojtěch – Ernst vybojovala bronz na Rally Bohemia.

peugeot-206-WRC

„Expozice značky Peugeot na výstavě v Letňanech dokonale vystihuje prolínání světů moderních, historických a závodních vozů. Připomíná úspěchy divize Peugeot Sport, která právě v těchto dnech slaví 40 let, odkazuje na historii značky a současně demonstruje, jak rychlým tempem se vyvíjejí technologie a designové trendy. Chtěl bych tímto pozvat návštěvníky na náš stánek, aby se seznámili s naším klíčovým modelem, novým Peugeotem 308, který jim s velkým potěšením a hrdostí už brzy představíme i v našich showroomech,“ řekl Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru