Land Rover při představení nové generace sedmimístného SUV Discovery překonal světový rekord. Ten je zapsaný v Guinnesově knize rekordů jako největší konstrukce postavená z kostiček stavebnice LEGO. Scéna slavnostní premiéry byla postavena z 5 805 846 kostek. Dosavadní rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů byl překonán o 470 646 kostiček. Kdybychom poskládali všechny části za sebe, vytvořily by řadu dlouhou přes 300 km. To odpovídá vzdálenosti od londýnského Tower Bridge do Paříže.

Zkušeným britským stavitelům LEGA, vedeným jediným britským certifikovaným profesionálem Duncanem Titmarshem, zabrala stavba neuvěřitelného modelu mostu Tower Bridge celých pět měsíců. Vyrostla na pozemku sídla Packington Hall v britském hrabství Warwickshire, kousek od výrobního závodu Land Roveru v Solihullu, kde bude nová Discovery vyráběna.

Během dramatického slavnostního programu se objevil britský dobrodruh Bear Grylls, který slanil z vrcholu obřího modelu mostu Tower Bridge, skrz otevřený zvedací most, až na pódium vedle nové Discovery.

O hlavní zábavu se postaral šéf týmu Land Rover BAR, sir Ben Ainslie, který se svým jachtařským družstvem projel 90 cm hluboký brod pod mostem. Předvedl tak bezkonkurenční schopnosti a všestrannost nového SUV od Land Roveru. Sir Ben táhl repliku jachty týmu Land Rover BAR postavenou také z kostiček LEGA. Na výrobu věrného modelu lodě, která bude příští rok bojovat o Pohár Ameriky, bylo použito 186 500 kostek.

Na každé straně modelu mostu Tower Bridge se nacházela Discovery zóna ze stavebnice, která připomínala 27 let dlouhou tradici Land Roveru Discovery. Tato část, ve které se představila úspěšná jezdkyně Zara Phillips, obsahovala typicky britskou piknikovou scénu vytvořenou výhradně ze stavebnice LEGA. V dobrodružné části Beara Gryllse nechyběl oheň a balvany, které připomínaly výjev z typické výpravy v horách.

„Nový Land Rover Discovery znovu vymezuje pojem velkého SUV. Týmy designérů a inženýrů společnosti Land Rover uchopili DNA modelu Discovery revolučním způsobem a vytvořily velice přitažlivé, velmi všestranné a nesmírně schopné prémiové SUV,“ řekl Gerry McGovern, Land Rover’s Chief Design Officer.

„Postupně mi vozy značky Land Rover hodně přirostly k srdci. Jsou pro mě ztělesněním dobrodružného ducha, doplněného vysokou spolehlivostí, která vyhoví i potřebám mladé rodiny. Land Rover Discovery je na expedicích neocenitelným pomocníkem, ať už natáčíme v pouštích, džunglích nebo v horách. Přesto je zároveň rodinným vozem pro každodenní využití. Jsem rád, že mě značka Land Rover oslovila, abych se podílel na představení nové Discovery světu,“ dodal Bear Grylls

Přečtěte si také:  Nová Kia Sorento se ukáže v Ženevě. Automobilka zveřejnila skici, ale auto už bylo vyfoceno

Pátá generace modelu využívá pevnou, bezpečnou a lehkou hliníkovou architekturu SUV společnosti Land Rover, která zaručuje výjimečný komfort a přizpůsobivost.

„Jsme rádi, že společnost Jaguar Land Rover použila kostičky LEGA a okořenila tak představení nejnovější generace Discovery překonáním světového rekordu, který je navíc zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Je to impozantní, pozoruhodná stavba, která zachycuje představivost tak, jak jsme ji dosud ještě neviděli. S kostičkami LEGO a trochou představivosti můžete postavit opravdu cokoli!“ dodala Emma Owen, Spokeswoman LEGO UK/Ireland.