Nový král Nurburgringu. Lamborghini Huracán prolomilo rychlostní rekord – video

Od Anina Russová | 3. 3. 2017 0

Nikdo nepochyboval o tom, že nová verze Lamborghini Huracán s přídomkem Performante bude zatraceně rychlá, Že to ale bude taková bomba, to už čekal málokdo.

Až doposud Zelenému peklu vévodilo Porsche 918 Spyder s časem 6:57. Ale to už je minulostí. Titul nejrychlejšího sériového auta na okruhu Nurburgring přebírá italská automobilka a až uvidíte, s jakou grácií a elegancí řidič s Huracánem Performante náročný okruh zajel, jistě uznáte, že titul je v těch nejlepších rukách. Za volantem si jízdu vychutnal testovací pilot automobilky Marco Mapelli.

Pro pokoření rekordu Huracánu byly obuty pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R, které sice splňují i ty nejnáročnější závodní limity, ale můžete s nimi vyrazit i na silnici. Neznáme ale finální specifikaci auta a vlastně ani jeho detailní vzhled. Automobilka chce vše odhalit až v Ženevě a na okruh ho proto poslala zahalený do maskovací fólie.

Už dříve ale Lamborghini mluvilo o tom, že vyvíjelo speciální aerodynamické prvky, které ke konečnému času mohly pomoci. Plusem pro Huracán byl i fakt, že okruh od poslední sezóny a hlavně od zajetí rychlého kola Porsche prošel velkými změnami a mluví se o tom, že trať je nově mnohem rychlejší. I tak je ale konečný čas, který se zastavil na 6:52,01, neskutečný!