2023 Hyundai Santa Fe

Nový Hyundai Santa Fe přistižen při jízdě bez maskování. Je monstrózní a elegantnější než na fotkách

Autor: Anina Russová - Zdroj: Hyundai, youtube.com - Foto: Hyundai - 3. 8. 2023


Jen před několika málo dny představila korejská automobilka Hyundai novou generaci modelu Santa Fe. A už dlouho se nestalo, aby se po uveřejnění fotek nové verze oblíbeného SUV tak moc mluvilo.

Důvod? Nová generace oblíbeného SUV Hyundai Santa Fe bude rozhodně nepřehlédnutelná. Už z prvních oficiálních fotek od automobilky bylo jasné, že půjde o opravdu velký kus auta s velmi osobitým designem. Ovšem právě na produktové fotky přišly hodně rozporuplné reakce. Někteří v tom vidí převlečený Land Rover, jiní Ford. A další si stěžují na to, že záď auta neladí k přídi, že ji designéři odflákli.

Ať už se vám chystaná novinka líbí nebo ne, faktem je, že půjde o nepřehlédnutelné auto. Dokazují to i záběry z ulic Jižní Koreje, kde chystaná novinka jezdí bez maskování. Na videích se objevuje Santa Fe v béžovém provedení, ale i v černém. A právě to působí opravdu elegantně a lehce zahladí tu tolik kritizovanou záď. Ve výsledku auto působí úplně jinak než na fotkách. Jediné, s čím mohou mít někteří problém, je umístění zadních blinkrů. Jsou až dole v nárazníku a jak někteří diskutující upozorňují, mohou být špatně vidět.

Automobilka v tiskové zprávě k novému modelu design popisovala následovně:

Příď vozidla vytváří vysokou kapotou, světlomety s motivem písmene H a odvážnými, výraznými blatníky dojem majestátnosti. Světlomety ve tvaru písmene H ladí s motivem H, který se opakuje v designu spodní části přídě, a tím přispívají k ucelenému vzhledu. Designové prvky ve tvaru H reinterpretují emblém „H“ značky Hyundai.

Při pohledu ze strany se nad prodlouženým rozvorem náprav pne odvážná linie střechy. Robustní, dobrodružný vzhled SUV dotvářejí působivě tvarované blatníky spolu s ostře definovanými podběhy kol, zkráceným převisem karoserie vpředu a 21“ koly.

Záď, definovaná zvětšeným víkem zavazadlového prostoru, vyvažuje svými jednoduššími tvary celkový vnější design. Zadní svítilny napodobující písmeno H přebírají jednotný styl předních světlometů s motivem písmene H. Santa Fe má díky tomu na silnici, ve dne i v noci, harmonický a osobitý vzhled.

Automobilka zatím neprozradila konkrétní evropskou specifikaci, motory, ale ani ceny. Počítat se ale nejspíš dá jak se spalovacími motory, tak minimálně také s plug-in hybridem a nejspíš i hybridem. Detaily by měly být zveřejněny v následujících měsících. Uvedení na trh by pak mělo proběhnout na přelomu tohoto roku.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru