Nový film Race For Glory: Audi vs. Lancia mapuje epickou bitvu dvou značek v rallye skupiny B

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lionsgate Movies -  10. 12. 2023


Už za pár dnů se do kin dostane snímek mapující historii značky Ferrari. A v lednu se k němu přidá novinka s názvem Race For Glory: Audi vs. Lancia. A zatím to vypadá, že to bude autařská filmová lahůdka. Premiéra je plánována na 5. ledna 2024, zatím ale není jasné, že se film podívá i do českých kin. Zcela jistě se ale dříve či později objeví na některé ze streamovacích platforem.

Upřímně řečeno doufáme, že film bude tak dobrý, jak dobrý je trailer. Příběh by měl ukázat bitvu mezi Lancií a Audi v roce 1983 v rámci World Rally Championship. Ano, to je doba legendární skupiny B, která musela být pro svou nebezpečnost, kdy umírali jak jezdci, tak diváci, zrušena. O první příčky se přetahovala Audi s S1 Quattro a Lancia, která do bestiální závodní skupiny nasadila model 037. Jakkoliv byl pohon Quattro značky Audi vždy na špici, Lancia německému výrobci tak trochu zavařila, ale víc prozrazovat nebudeme, ať ty, kteří historii neznají, nepřijdou o zápletku.

Ve filmu se objeví, kromě dokonalých aut, také třeba Volker Bruch, který hraje postavu Waltera Röhrla. Dočkáme se ale také Daniela Brühla, který ve filmu Rivalové fantasticky zahrál Niki Laudu. Vedle nich se objeví i Riccardo Scamarcio známý z Johna Wicka 2, ale i mladá herečka Katie Clarkson-Hill.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

2 názory na “Nový film Race For Glory: Audi vs. Lancia mapuje epickou bitvu dvou značek v rallye skupiny B”

  1. Sorry, ale v 83.roce žádný audi S1 nexistovalo..

    Byla to Audi A1 a někde v pulce sezony přišla A2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *