Svět úprav drahých aut a supersportů je velice ošemetný. Sáhnout na vůz, který z výroby bývá takřka dokonalý a pokusit se ho buď nějak výrazně změnit nebo vylepšit, se může rovnat vstupu na hodně tenký led. Ale naštěstí jsou takové firmy, které se takového tenkého ledu nebojí a výsledek jejich úpravy je povedený. Řadí se mezi ně i Novitec, který je sice znám pro své hodně výrazné úpravy, ale tentokrát jakoby našlapoval po špičkách.

Novitec si vzal do parády Lamborghini Huracán, což by v první chvíli mohlo znamenat, že dopadne podobně jako před nějakou dobou představený Aventador. Ale není tomu tak. Tentokrát jde o poměrně umírněnou úpravu, která Huracánu přidala něco na jemnosti a hlavně funkčnosti. Pro začátek na auto putoval zcela nový přední nárazník vyrobený z uhlíkových vláken, který od základu mění aerodynamiku vozu. Nechybí karbonová zrcátka, víčko nádrže, zadní difuzor ani křídlo. Tohle vše pomohlo změnit rozložení hmotnosti vozu tak, aby se snížil vztlak na přední nápravu a zároveň se zvýšil tlak na tu zadní. K tomu všemu ještě Novitec přihodil podvozek snížený o 35 mm a nová kola o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu. Vpředu kola obouvají pneumatiky 245/30 R20, vzadu 325/25 R21.

A protože pořádné auto musí znít, dostalo Lambo na míru vyrobené kompletní výfukové potrubí. Tomu nechybí dálkově ovladatelné klapky, které zvuk zklidní a nebo naopak auto rozeřvou. Zákazník má navíc na výběr. Buď si může výfuk objednat z nerezové oceli nebo ze speciální slitiny Inconel, jenž se používá u monopostů Formule 1.