Bylo jen otázkou času než se známý úpravce Novitec vrhne na McLaren 600LT. A ta doba nastala právě teď, přičemž změnou prošel jak design auta, tak také jeho technika, respektive hlavně výkon.

A u něj také zůstaneme a rovnou prozradíme, že Novitec vyvinul paket Performance Stage 2, který se kromě úpravy řídící jednotky zaměřuje také na výfukové potrubí. To je zcela nové a vyrobené na zakázku pro tento model. Společně s chiptuningem to znamená nárůst výkonu o 88 koní a o 92 Nm točivého momentu. To znamená, že konečný výkon přeplňovaného osmiválce o objemu 3,8 litru je po úpravě velmi zajímavých 688 koní a točivý moment 712 Nm.

Opravdu extrémní kabriolet. McLaren ukázal 600LT Spider

V praxi se pak nárůst výkonu a nový výfukový systém neprojeví jen fantastickým zvukovým projevem, ale také zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 2,8 sekundy. I maximální rychlost je vyšší, ačkoliv o možná zanedbatelných 5 km/h, tedy konkrétně 333 km/h.

Aby bylo vše dokonalé, připravil Novitec pro McLaren také karbonový bodykit, který nejen, že snižuje hmotnost auta, ale také zlepšuje jeho aerodynamiku. Hodně patrné jsou ty změny hlavně v zadní části, které dominuje spoiler na víku motoru vyrobený samozřejmě z karbonu. Celé to vypadá moc dobře, co myslíte?

Úpravce pro 600LT připravil zbrusu nový podvozek, který auto takřka přišpendlil k zemi. K němu přidal také nová kola od Vossen Wheels, která mají průměr vpředu 20 palců a vzadu 21 palců. Zákazníci si je mohou objednat v 77 různých barevných odstínech. Obutá jsou v tomto případě do pneumatik Pirelli P Zero 235/30 R20, respektive 305/30 R21.

Novitec se vyřádil i v interiéru, kde si zákazník může zvolit čalounění alcantarou snad v každé myslitelné barvě, kterou doplňuje karbonem. Cenu úpravy Novitec nezveřejnil, prozradí ji prý jen vážným zájemcům.