Nové Porsche Panamera se (ne)oficiálně představuje na prvních fotografiích

Autor: Jan Karlík -   24. 6. 2016


V rámci světoznámého Festivalu rychlosti v Goodwoodu se chystá Porsche představit novou generaci diskutabilního modelu Panamera. Ten odstartoval dnes, má tedy těsně před premiérou. Nicméně v době internetu to s nějakým utajováním fotografií a informací není jen tak a my se díky úniku můžeme podívat na finální podobu nové Panamery.

Porsche Panamera 1

První fotografie ukazují to, co se dalo dlouho dopředu čekat. Žádná překvapení nečekejte. Porsche novou Panameru na první pohled nijak radikálně nezměnilo. Přední linie vozu vypadají de facto stejně, zadní část, která byla asi největší slabinou odcházející generace, se změnila více. Boční pohled odhalí lehce pozměněný profil. Už nepůsobí jako nějaký mutant dvou vozu, linie jsou elegantnější.

Nová Panamera vyjíždí na zcela nové platformě, díky které se podařilo nasadit redukční dietu. Oproti předchůdci bude až o 120 kg lehčí. Porsche se také chlubí tím, že se jim podařilo postavit nejrychlejší luxusní sedan na trhu. O rychlost v případě Porsche strach nemáme, ale s tím sedanem už to bude horší :-D Nicméně toto karosářské provedení dost možná ještě doplní verze Shooting Brake, která by se v podání Porsche mohla jmenovat Sport Turismo. Nová generace Panamery dostane kromě jiných pohonných jednotek také úplně nový vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru. Ten by měl v portfoliu nahradit původní 4.8 V8. Nový čtyřlitr dostane dvojici turbodmychadel, která dost výrazně pomohou vyprodukovat výsledných 550 koňských sil a to při 5 750 otáčkách za minutu. K tomu se připojí ještě 770 Nm, které budou dostupné od 1 960 do 4 500 ot./min. Nový osmiválec bude disponovat systémem odpojování válců, který bude pracovat od 950 do 3 500 otáček za minutu, takže v těchto otáčkách budete mít Panameru se čtyřválcem, hurá. Automobilka se také chlubí možnou zástavbou spolu s elektromotorem v hybridních verzí.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *