Nový Macan slaví premiéru v expozici značky Porsche na autosalonu v Paříži s hospodárným přeplňovaným dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem, který disponuje novou geometrií spalovacích prostorů a filtrem pevných částic. Modernizovaná jednotka nabízí nejvyšší výkon 180 kW/245 koní a maximální točivý moment 370 Nm. Kompaktní SUV s tímto motorem a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,7 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 225 km/h. Spotřeba paliva činí 8,1 l/100 km v kombinovaném cyklu EU. Mezi nejnápadnější změny po rozsáhlé modernizaci v oblastech designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky patří trojrozměrně tvarovaný světelný pás LED na zádi a nový, kompletně síťově propojený informační a zábavní systém Porsche Communication Management s 10,9“ dotykovým displejem v interiéru. Nový Macan je vystaven v evropské premiéře na autosalonu Mondial de l’Automobile v Paříži.

Nově nastavený podvozek

Klíčovou kompetencí modelu Macan zůstává jízdní dynamika. Modernizovaný podvozek nabízí ještě vyšší úroveň radosti z jízdy a komfortu. Také nový Macan má na přední a zadní nápravě pneumatiky různých rozměrů, jak je pro sportovní vozy typické. Díky tomu lze optimálně využívat přednosti inteligentně řízeného pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM). Nově vyvinuté pneumatiky s vylepšenými provozními vlastnostmi umožňují ještě vyšší příčnou dynamiku. Kola mohou mít průměr ráfku od sériově dodávaných 18“ až do 21“ v případě výbavy na přání.

Ještě ostřejší design

Nový Macan má trojrozměrně tvarovaný pás zadních svítilen LED ve stylu DNA designu značky Porsche. Identitu značky kromě toho odrážejí také brzdové svítilny ve čtyřbodovém designu. V nově tvarovaných předních světlometech nalézá nyní uplatnění technika LED již v sériové výbavě. Na přání dodávaný systém Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) adaptivně mění rozložení světla. Příď modelu Macan byla detailně přepracována a nyní působí ještě širším dojmem. Díky novým barvám karoserie, jako jsou odstíny „metalický lak zelená Mamba“, „metalický lak stříbrná Dolomit“, „modrá Miami“ a „Křída“, si mohou zákazníci model Macan individualizovat v ještě větším rozsahu než dosud.

Porsche Connect Plus a navigační systém s připojením k internetu

Macan rozšiřuje díky novému systému Porsche Communication Management (PCM) možnosti digitálního světa Porsche. Dotykový displej s rozlišením Full HD má nyní úhlopříčku 10,9 palce místo dosavadních 7,2“. Uživatelskou plochu lze stejně jako u modelů Panamera a Cayenne individuálně uspořádat prostřednictvím předem definovaných dlaždic. Nový systém, zahrnující v sériové výbavě kompletní konektivitu, nabízí navigační funkci s připojením k internetu, přípravu pro montáž mobilního telefonu, dvě rozhraní pro funkce audiosystému a inteligentní hlasové ovládání. Vozy Macan jsou sériově vybaveny rovněž systémem Porsche Connect Plus včetně telefonního modulu LTE s kartou SIM, hotspotu WLAN a mnoha služeb Porsche Connect. Hlavní roli přitom hraje mimo jiné připojení ke „cloudu Here“, využívané pro navigační funkce. Řidič tak má kdykoli k dispozici aktuální data z internetu pro rychlý výpočet trasy. Aplikace Porsche Connect App a Porsche Car Connect App umožňují řidiči komunikovat se svým vozem Macan prostřednictvím chytrého telefonu. Nová aplikace Offroad Precision App navíc dokáže zdokumentovat a analyzovat ještě emocionálnější zážitky z terénní jízdy s vozem Macan.

Přečtěte si také:  Škoda Karoq se představuje po modernizaci. Přišla o některé motorizace i výbavy

Nové prvky výbavy na přání

Pro nový Macan je k dispozici rozšířená nabídka zdokonalených asistenčních systémů. V interiéru navazuje symbolické spojení s modelem 911 na přání dodávaný sportovní volant GT. Novinkou v modelu Macan je také volič jízdních režimů, integrovaný do volantu, včetně tlačítka Sport Response Button, jež je součástí na přání dodávaného paketu Sport Chrono. Nový asistent pro jízdu v dopravní koloně na základě adaptivního tempomatu umožňuje komfortnější a klidnější jízdu rychlostí až 60 km/h. Systém částečně automatizované jízdy dokáže nejen zrychlovat a brzdit, ale v zácpě nebo v popojíždějící dopravě podporuje řidiče také při řízení. Porsche rozšířilo seznam prvků komfortní výbavy na přání mimo jiné o vyhřívané sklo čelního okna a ionizátor vzduchu, který vylepšuje kvalitu vzduchu v interiéru společně se sériově dodávaným filtrem jemných prachových částic.

Nový Macan lze již objednávat

Zákazníci mohou nový model Macan již objednávat. Kompaktní SUV, vyráběné v závodě Porsche v Lipsku, stojí v Německu od 58 763 EUR včetně daně z přidané hodnoty a specifické výbavy. Sériová výbava byla rozšířena mimo jiné o přední světlomety LED, alarm včetně sledování vnitřního prostoru a nový systém PCM s připojením k internetu pro navigační funkce a službami Connect Plus.

Přidat komentář