Nové Porsche Cayman GT4 je tu! – foto + video

Autor: Jan Karlík - 4. 2. 2015


Porsche včera představilo ostrou okruhovou verzi svého úspěšného modelu s motorem uprostřed, modelu Cayman. GT4 je poslední mohykán atmosférické, manuální a hlavně šestiválcové doby, a právě proto se jedná o velice důležitý model!

Porsche 911 GT3 patří u mnoha petrolheadů mezi to nejlepší, co se dá koupit. Pokud vám však není po chuti automomatická převodovka a miliony zatím nepřehazujete lopatou, zbystřete smysly. Přichází Cayman GT4. Ten totiž opustí brány německé továrny pouze s manuální skříní! Šestistupňová manuální převodovka se bude samozřejmě starat o přenos výkonu na zadní kola a to z motoru, který si malý Cayman vypujčil přímo od Carrery S. 3,8 litrový plochý šestiválec je vyladěný na 385 koní (7 400 ot./min) a nabídne 420 Nm kroutícího momentu. S tímto potenciálem zvládne stovku za 4,2 sekundy a dech mu dojde až ve 295 km/h.

Další důležité úpravy se odehrály na podvozku. Tenhle krokodýl je o 30 mm blíže k zemi, než ostatní Caymani a podvozek se inspiroval sám u velkého GT3. Porsche zde použilo velké množství součástek přímo z okruhové 911. Nepřehlédnutelné je také velké přítlačné křídlo, nové otvory sání a či disky opět z modelu GT3, které ukrývají velké brzdy (za příplatek i karbon-keramické). Porsche myslí okruhové zaměření GT4 naprosto vážně a v příplatcích se pak také nacházejí skořepinová sedadla nebo kompletní závodní telemetrie.

Chápeme, že čas zajetý na slavném na Nürburgringu vypadá v tiskové zprávě zkrátka dobře, ale zde se rozhodně nejedná o nějaké pozlátko. Cayman GT4 zajel na pekelném okruhu čas 7:40 a to je hodnota, kterou se chlubí například předchozí generace GT3, nebo dokonce Lexus LFA! A to vše za cenu o třetinu nižší, než u modelu GT3.

Nový Cayman se začne v Německu prodávat už v březnu a jeho cena byla stanovena na 85 000 €.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru