2021-Dacia_Sandero-a-Dacia_Sandero_Stepway-a-Dacia_Logan

Nové modely Dacia Sandero, Sandero Stepway a Logan se představují detailně. Nabídnou i automatickou převodovku

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Dacia -  29. 9. 2020


Spolu se třetí generací vozů Sandero, Sandero Stepway a Logan, značka Dacia znovu oživuje své tři přelomové modely a nastoluje nový směr v rámci současného automobilového trhu, který se nadále zaměřuje na skutečné potřeby svých klientů, a přitom dbá na cenovou dostupnost.

Dacia zcela proměnila vnější design Nového Sandera, Sandera Stepway a Loganu. S výraznějšími tvary a oblouky blatníků vyzařuje Nové Sandero silnou osobnost a robustnost. Jeho celkové rozměry zůstaly stejné a napomáhají tak jeho úspěchu: zdrženlivý vnější design, a ještě lepší prostornost pro ještě výraznější víceúčelovost. Celková linie je plynulejší díky více skloněnému čelnímu oknu, nižší střeše, plynulejší linii střechy a anténou umístěnou u zadního okraje střechy. Světlá výška podvozku zůstala nezměněna, ale s širším rozchodem a vystupujícími koly se Nové Sandero zdá nižší a podsaditější.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Dark Horse je ještě ostřejší Mustang. Video ukáže, že zní skvěle

Nové Sandero Stepway se ihned pozná zepředu podle specifické, žebrované a klenutější kapoty. Inspiroval se světovými trendy patrnými u vozů typu crossover se zvýšenou světlou výškou podvozku, střešními lištami s logem a mohutným rozšířením oblouků blatníků a prahů dveří se specifickou strukturou. Kromě toho má Stepway chromované logo pod mřížkou chladiče a klenuté blatníky nad mlhovkami. V předním i zadním nárazníku jsou integrovány ochranné kryty v barvě kovu.

Značka Dacia byla vždy ztělesněním praktičnosti a nezbytných inovací, i pokud jde o podélné střešní lišty. Ty jsou u modelu Nového Sandera Stepway od počátku koncipovány tak, aby je bylo možné transformovat ve střešní nosič. Velmi vynalézavé a jednoduše ovladatelné řešení.

Zcela nový design Nového Loganu je plynulejší díky větší celkové délce o 3,6 cm, delšímu rozvoru kol a většímu vyvážení zadní části. Silueta je štíhlejší díky více skloněnému čelnímu sklu a mírně nižší střeše. Dozadu ubíhající střecha a mírné zmenšení velikosti bočních skel přispívají k dynamičnosti celkové siluety. Atraktivní disky a dokonalejší design některých prvků, například dveřních klik, se objevují i u Nového Sandera a Sandera Stepway.

Přečtěte si také:  Nové logo, nové koncese, nový design, nové barvy. Dacia se mění, otevírá novou kapitolu své historie

U všech tří modelů přední a zadní pohledy představují nový světelný podpis Dacie ve tvaru Y. Díky tomuto osvětlení vyzařuje Nové Sandero, Sandero Stepway a Logan silnou osobnost. Horizontální linie vpředu i vzadu spojuje obě LED světla a pokračuje v jejich liniích, čímž přispívá k vizuálnímu rozšíření vozu. LED světlomety, jejichž sériově dodávaná automatická aktivace bez ohledu na úroveň výbavy poskytují lepší viditelnost v noci.

Úplně nový zážitek na palubě

Interiér učinil skok vpřed ve všech ohledech. Nová palubní deska je ještě ergonomičtější a vystavuje na odiv nové materiály, stejně jako dveře a čalounění sedadel, přispívající k celkové atmosféře kvality a modernosti.

Místo řidiče je více ergonomické díky novému designu sedadel s četnými možnostmi seřizování v úrovni sedadla nebo volantu za účelem zvýšení komfortu. Stále chytřejší Dacia nabízí rovněž zcela nový systém Media Control, umožňující ovládat rádio, telefonování a navigaci přímo ze smartphonu umístěného na horní části palubní desky ve speciálním držáku. Tento systém ve výbavě prvních úrovní úpravy doplňují Media Display a Media Nav, tentokrát se specifickým displejem na centrální konzoli.

Přečtěte si také:  Dacia představila svůj neluxusnější a nejdražší model. Matný Duster vznikne v limitované edici

Nelze opomenout ani historicky silnou stránku těchto 3 modelů: rekordní prostornost při umírněných vnějších rozměrech. Vnější rozměry se sice nezměnily, ale prostornost interiéru, objem zavazadlového prostoru a odkládacích míst jsou u Nového Sandera, Sandera Stepway a Loganu ještě větší.

Moderní výbava ve službách bezpečnosti

Díky modulární platformě CMF nabízí Nové Sandero, Sandero Stepway a Logan zesílenou konstrukci pro větší bezpečnost, a to díky 6 airbagům. Nová elektronická soustava umožňuje zahrnout u těchto modelů nové asistenty řízení včetně systému AEB (pokročilý nouzový brzdový systém) a eCall, který bude rovněž v sérii.

Více účinnosti a příjemnější řízení

Díky této nové modulární platformě jsou Nové Sandero, Sandero Stepway a Logan vybaveny účinnějšími motory, efektivnější aerodynamikou, účinnější aerodynamikou spodní části vozu, nižší hmotnosti, aby vše bylo v souladu s příjemnějším řízením a snížením emisí a spotřeby. Řada výhradně benzínových motorů nabízí novou převodovku CVT, a nadále dvoupalivový pohon Dacia LPG na benzín/LPG, jednoduché, spolehlivé a úsporné řešení.

Přečtěte si také:  Dacia chystá oblíbený model Jogger jako hybrid. Do prodeje se dostane už příští rok

Nové Sandero, Sandero Stepway a Logan jsou inovovaným ztělesněním ducha svých předchůdců. Při stále nízké ceně představují více než kdy dříve nové dostupné modely s nejlepším poměrem ceny/kvality na trhu.

Více informací o všech novinkách týkající se vozů Dacia Sandero, Sandero Stepway a Logan můžete získat v této tiskové zprávě. Nový Logan se bude prodávat v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Španělsku, Baltských zemích, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Maroku, Moldávii, Černé Hoře, Nové Kaledonii, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Tahiti a České republice.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *