mitsubishi_colt

Nové Mitsubishi Colt bude představeno začátkem června

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi -  5. 4. 2023


Mitsubishi potvrdilo uvedení zcela nového modelu Colt, který bude představen 8. června. Do prodeje v Evropě se dostane na podzim. Tento nový model doplní nabídku značky v základním evropském segmentu B spolu s novým ASX (B-SUV), které k dealerům přichází právě nyní.

Model s označením Colt, byl poprvé představen v 60. letech 20. století a od té doby, co se toto jméno celosvětově používá hlavně u kompaktních vozů, je jedním z nejznámějších modelů Mitsubishi zejména v Evropě, přičemž poslední generace se v Evropě prodalo více než 400 000 kusů (mezi lety 2004 a 2014).

Přečtěte si také:  Škody Superb a Kodiaq odhalují siluety. Automobilka potvrdila elektrifikované pohonné jednotky, ale bude i benzin a nafta

„Nový Colt bude po novém Mitsubishi ASX druhým zcela novým modelem, který bude letos uveden na trh, a produktová ofenzíva bude pokračovat příští rok s příchodem nového Outlanderu PHEV,“ řekl Frank Krol, prezident a CEO Mitsubishi Motors Europe a dodal: „Jsem potěšen, že mohu přivést Mitsubishi Motors zpět do hlavního evropského segmentu B a nabídnout našim zákazníkům vysoce konkurenceschopný nový model hodný jména Colt.“

Zcela nové Mitsubishi Colt nabízí řadu pokročilých možností pohonu, které splňují potřeby zákazníků, kde benzinové a hybridní (HEV) pohonné jednotky tvoří přibližně 80 % prodejů nových vozů.

Mitsubishi ASX nové generace odhaluje motorizace. Dostane benzin a hybrid

Základním motorem je inovativní tříválcový 1,0litrový benzínový agregát s výkonem 49 kW spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Pro zákazníky, kteří hledají vyšší výkon, je Colt k dispozici s tříválcovým, 1,0litrovým, 67kW zážehovým přeplňovaným motorem s přeplňováním, se šestistupňovou manuální převodovkou. Vrcholem nabídky je efektivní hybridní (HEV) pohonné ústrojí, které kombinuje 1,6litrový benzínový motor se dvěma elektromotory a automatickou vícerežimovou převodovkou, generující výkon 105 kW.

Všechny pohonné jednotky budou k dispozici od uvedení na trh na podzim 2023.

  • 1,0 MPI: tříválcový benzinový motor s vícebodovým vstřikováním a pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 49 kW. CO2: 119-122 g/km.
  • 1,0 MPI-T: tříválcový benzinový přeplňovaný motor s vícebodovým vstřikováním a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 67 kW. CO2: 118-121 g/km.
  • 1,6 Hybrid (HEV): čtyřválcový benzinový motor se dvěma elektromotory a 1,2kWh baterií spojený s automatickou, vícerežimovou převodovkou. Výkon (kombinovaný): 105kW. CO2: 95-101 g/km.
Přečtěte si také:  Z Audi se v rozhovoru s jejími šéfy ozývá: „Stojíme před největší modelovou ofenzivou v naší historii“

Zcela nové Mitsubishi Colt je založeno na platformě aliance Renault-Nissan-Mitsubishi označené CMF-B a je vybaveno nejnovějšími pasivními a aktivními bezpečnostními systémy, díky nimž je jízda bezpečnější a pohodlnější. Uvnitř Coltu je v moderní kabině integrována řada technologií, které umožňují řidiči přizpůsobit si zážitek z jízdy a přitom zůstat ve spojení s pokročilým informačním a zábavním systémem.

Zcela nový Colt se bude vyrábět v továrně Renault Bursa v Turecku s prodejem od podzimu 2023.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *